Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Idź do strony nr...    1 2   
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 21 kwie 2015, o 09:33 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445

Piękne ziarna Miłości dla nas, od Boga.
Zebrał ks Tomasz z Szymbarku -http://www.parafiaszymbark.pl


_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:35 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Czy dostrzegasz piękno i dobro, którym na co dzień obdarza cię Pan? Jeśli nie to jak zobaczysz owe większe rzeczy?


Te same cuda i słowa - jedni w Niego uwierzyli, inni odrzucili. Wiara bowiem jest nie tylko kwestią rozumu, ale i woli. To Twoja decyzja...


Nie jest najważniejsze ile kto ma, ale czy potrafi dostrzec wokół tych, którym może pomóc według swoich możliwości i czy tej pomocy udziela.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:38 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Bóg nie wzywa nas do tego, abyśmy byli jedynie "dobrzy", my mamy dążyć do tego, by być świętymi i doskonałymi, na Jego wzór.


Spotkanie Jezusa pozwala #ŻyćBardziej, bo On pragnie udzielać nam swojej mocy, wyciągać ze stanu śmierci duchowej...
* https://twitter.com/tomasz_dawid/status ... 9996875777


Dać świadectwo, że Ewangelia wciąż jest żywa, a Jezus Chrystus może być fundamentem ludzkiej egzystencji. To łaska.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Modlitwa jest rozmową z Bogiem, więc jak każda rozmowa powinna być nie tylko mówieniem "Mów, bo sługa Twój słucha"(1Sm3,10) Dobrej Niedzieli


Oby Chrystus gdy przyjdzie zastał nas czuwających na modlitwie i z radością głoszących Jego chwałę
(por.Kolekta z poniedziałku 1.tyg.Adwentu)


Bojaźń Boża to akceptacja absolutnej wyższości Boga, pokora wobec Stwórcy. "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą"(Mk 13,31).

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:43 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
"...kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie." I dlatego najgorsza prawda jest lepsza niż udawanie.


Św. Jan XXIII "Mądrym jest ten, kto umie patrzeć, obserwować, uczyć się - i jak wiele miałby jeszcze do zrobienia - ukończy z perfekcją"


"Święty to ten,kto modli się za tych,którzy się nie modlą,cierpi za tych,którzy nie umieją cierpieć,umiera za tych,którzy nie chcą umierać"


Człowiek święty nie spada z nieba. Każdy żyjąc tutaj, borykając się z codziennością i żyjąc dla drugiego człowieka - staje się Świętym.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:44 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Jezus dziś nie przyjmuje ostrzeżenia i nie rezygnuje z pełnienia swego posłannictwa. Uczy nas, że misję, powołanie trzeba do końca wypełnić.


Ciasne drzwi miłości, karności, żywej wiary, pracy nad sobą ALBO płacz i zgrzytanie zębów. Wybór pewnie trudny dla letnich. Obys był gorący.


Jezus pokazuje, że żeby wejść do Królestwa, nie tylko mam Go poznawać i słuchać, ale także działać. Tak jak On z miloscią być sprawiedliwym


Powołanie jest łaską Pana Boga. Każdy ma inne. Odkryć je to jedno, ale ważniejsze dobrze je wypełnić.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:51 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Jezus pyta dziś o Twoje sumienie? Musi być ono prawidłowo ukształtowane. Sumienie bowiem można wykrzywić. Dbaj o sumienie. (Łk 12,54-59)


Przyszedłem ogień rzucić... (Łk 12,49)
Zapewne znowu znajdą się ludzie powołujący się na Ewangelie, aby usprawiedliwić swoje złe postępowanie


Faustyna radzi: 1.Całkowita szczerość i otwartość; 2.Pokora; 3.Posłuszeństwo /Dzienniczek 113/ / #świętość #dusz św.


Cuda dokonują się tam, gdzie wiara jest silna. Dokonują się dla wzmocnienia wiary, by przyprowadzić ludzi do Boga, i po to, by zbawić duszę.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:54 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Im bardziej człowiek pojmuje dystans między stworzeniem a Bogiem, tym większe rodzi to w nim zdziwienie i wdzięczność za otrzymywane łaski


Nie jest najważniejszym pytanie:
"Czego w życiu dokonałem?" ale:
"W jakim stopniu wykorzystałem to, co otrzymałem od Pana Boga?"


Z dzisiejszej Ewangelii - Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary
https://twitter.com/tomasz_dawid/status ... 4457448448


W każdej burzy naszego życia wołajmy:"Panie, ratuj, giniemy!?,a On jak niegdyś apostołom,dziś także i dla nas uciszy burzę na naszym jeziorze

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:55 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
?Każdego więc,kto tych słów moich słucha i wypełnia je,można porównać z człowiekiem roztropnym? (Mt 7,24).Zaufajmy Bogu,bo On chce naszego dobra.


Verba docent,exempla trahunt. Tylko słowo ugruntowane na fundamencie miłości, pełne dynamiki i działania może przyczynić się do zbawienia duszy


Znak krzyża na początku wprowadził nas w głąb misterium, teraz prowadzi do życia odnowionego spotkaniem ze Zmartwychwstałym.


Idźcie w pokoju Chrystusa?Wezwanie aby słowo i miłość Boga, które przyjęliśmy podczas Uczty eucharystycznej,zanieść do swego domu

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:57 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Prawdziwą wartość przed Bogiem mają te nasze czyny, które wypływają z serca. Chrześcijaństwo opiera się nie na wyrachowaniu lecz miłości.


Komunia oznacza zjednoczenie z samym Bogiem! Jak celnik z Kafarnaum, nie jesteś godzien. A jednak Pan przychodzi do Ciebie.


Naszą ofiarą jest życie, które od Boga pochodzi i do Niego wraca. Wszystkie nasze dary zostają włączone w jedną ofiarę Chrystusa


"cóż masz, czego byś nie otrzymał?" - 1 Kor 4,7
https://twitter.com/tomasz_dawid/status ... 2738137088

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 09:58 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Jezus daje Siebie pod postaciami chleba i wina, pragnie byśmy w mocy Ducha Świętego dostępowali udziału w miłości Trójcy Świętej.


Czy serce nie pała w nas miłością, gdy poucza nas Słowem i Pisma nam wyjaśnia? Nakłoń me serce do Twoich napomnień....


Hbr 4,12 Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż miecz obosieczny (...) zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.


W imię Ojca -moją myślą - i Syna -czystym sercem - i Ducha Świętego -dobrymi uczynkami - rozpoczynam każdy dzień w łasce Boga.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:01 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Mamy być "solą ziemi", "światłością świata" to my mamy być przykładem dla innych - NIE ODWROTNIE.


Piotr zanim wskrzesił Tabitę upadł na kolana i modlił się (Dz 9,40). Cuda w naszym życiu też zaczynają się od modlitwy. Znajdź czas dla Boga


Któż nas może odłączyć od miłości Chrystusowej? Nic z wyjątkiem nas samych?


Tak jak św. Stanisław życiem musimy głosić kazania współczesnemu światu.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:02 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Prawda o istocie człowieczeństwa. Tak, jak trzeba się zmęczyć, by poczuć odpoczynek, tak też trzeba niekiedy cierpieć, by być człowiekiem.


Czy można pozostać obojętnym wobec Boga, który klęczy przede mną prosząc, aby mnie mógł oczyścić z grzechów?


Judaszem jest ten kto chce Jezusa dopasować do swoich pomysłów,bierze z niego tylko kawałek,albo wpuszczaGo do swego serca też tylko kawałek


Rozważanie męki Pana Jezusa staje się owocne zawsze wtedy, gdy podejmujemy decyzję spełniania woli Bożej w trudnościach naszego życia.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:03 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Za 30 srebrników: świętego spokoju, kariery i sukcesu czy chwilowych przyjemności, tak często dziś sprzedaje się wierność.


Może gorszyć,że Jezus nazwał zdrajcę "przyjacielem".Może też radować gdyż i ja zdradzałem setki razy,a mimo to dla Jezusa jestem przyjacielem


Jedno krótkie zdanie wystarczyło by uwierzył na słowo i wrócił do domu przekonany,że jego syn został uzdrowiony.Czy ja? Ty? Mamy taką wiarę?


Faryzeusz i celnik ukazują tylko dwie drogi: drogę pychy i przywiązania do swoich grzechów; oraz drogę skruchy i nawrócenia. Ty wybierasz...

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Idź do strony nr...    1 2   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!