Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Jan Paweł II i Jan XXIII - kanonizacja 27 kwietnia
PostNapisane: 30 wrz 2013, o 10:12 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6408
Skąd: Polska
27 kwietnia kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII


Obrazek


27 kwietnia przyszłego roku odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII ? ogłosił Ojciec Św. Franciszek. Decyzja zapadła podczas konsystorza, czyli zgromadzenia księży kardynałów w Watykanie.
Z Polski przyjechał ks. kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. W konsystorzu wzięli także udział dwaj polscy kardynałowie pracujący w Watykanie; prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego ks. kard. Zenon Grocholewski i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich ks. kard. Stanisław Ryłko.
27 kwietnia przyszłego roku to Niedziela Miłosierdzia Bożego, święto ustanowione przez Jana Pawła II.
Ta decyzja to wielka radość dla całego Kościoła.


Wspólna kanonizacja papieży to wyraz wspólnoty, komunii i wielkiego błogosławieństwa ? mówił ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.
- To wielka radość dla Kościoła w Polsce i dla Kościoła Powszechnego. Dodatkowym elementem i źródłem tej radości jest fakt połączenia obydwu kanonizacji. Pamiętajmy cały czas o wielkości dzieła Jana XXIII polegającego na zwołaniu Soboru Watykańskiego II, który dokonał wielkiego odnowienia Kościoła. Z kolei fakt kanonizacji Jana Pawła II w połączeniu z osobą Jana XXIII to wielki gest komunii, wspólnoty świętych. Jan Paweł II kontynuował wielkie dzieło soboru w którym uczestniczył osobiście. Jest to dla nas też wielkie wezwanie byśmy na nowo miłowali Kościół, lepiej go rozumieli ? powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Ksiądz profesor dodał, że wierni dostali od Boga dwóch nowych orędowników.
- Pamiętajmy, że mamy dwóch nowych, wielkich orędowników u Pana Boga ? Jana XXIII i Jana Pawła II. Widać to też w samym wyborze imienia, którego dokonał kardynał Wojtyła tuż po wyborze na Stolicę św. Piotra. Obrał jako pierwsze imię Jan chcąc podkreślić, że pragnie z całego serca kontynuować dzieło soboru watykańskiego II i ten styl posługi Kościołowi i światu, który prezentował Jan XXIII posługi dobroci ? dodał ks. prof. Henryk Witczyk.


źródło: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/27-kw ... ana-xxiii/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Jan Paweł II i Jan XXIII - kanonizacja 27 kwietnia 2014r
PostNapisane: 30 wrz 2013, o 10:13 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6408
Skąd: Polska
W poniedziałek, 30 września 2013r. o godzinie 10.00 w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka zebrał się konsystorz. W czasie narady kardynałów podjęta została decyzja dotycząca daty kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, potwierdzony został termin 27 kwietnia 2014 roku. Wówczas odbędzie się przełomowa w dziejach Kościoła kanonizacja dwóch papieży.

Już wcześniej zapowiadano, że będzie to wspólna Msza kanonizacyjna, zapewne 27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Taką datę wymienił sam papież wskazując, że zrezygnowano z planów zorganizowania tej uroczystości zimą tego roku w trosce o tysiące polskich pielgrzymów, którzy jechać będą z Polski autokarami. W konsystorzu uczestniczy trzech kardynałów z Polski: kard. Stanisław Dziwisz oraz dwaj polscy purpuraci pracujący w Watykanie - prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kardynał Zenon Grocholewski i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kardynał Stanisław Ryłko.

Kanonizacja obu papieży będzie historycznym wydarzeniem w życiu Kościoła. Polski papież zostanie ogłoszony świętym w rekordowo krótkim czasie, zaledwie dziewięć lat po śmierci. W przypadku Jana XXIII Franciszek uczynił zaś wyjątek i zgodził się na kanonizację bez wymaganego do niej zgodnie z przepisami kościelnymi cudu uzdrowienia, przypisywanego jego wstawiennictwu. W przypadku Jana XXIII wystarczył jeden przypadek cudu, wybrany do beatyfikacji w 2000 roku.

Jan XXIII zostanie świętym ponad 50 lat po śmierci i 13 lat po beatyfikacji. Droga do świętości zmarłego 2 kwietnia 2005 roku Jana Pawła II została uznana za najszybszą w nowożytnej historii Kościoła. Benedykt XVI zgodził się na beatyfikację swojego poprzednika miesiąc i 11 dni po jego śmierci.


źródło: http://niezalezna.pl/46570-przelomowa-d ... 7-kwietnia

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Jan Paweł II i Jan XXIII - kanonizacja 27 kwietnia 2014r
PostNapisane: 26 kwi 2015, o 21:40 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6408
Skąd: Polska
1 Rocznica kanonizacji Jana Pawła II dnia 27 kwietnia 2015r.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Jan Paweł II i Jan XXIII - kanonizacja 27 kwietnia
PostNapisane: 26 kwi 2015, o 21:48 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6408
Skąd: Polska
Powiązany temat:


I Rocznica kanonizacji Jana Pawła II - viewtopic.php?f=90&t=50860

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Jan Paweł II i Jan XXIII - kanonizacja 27 kwietnia
PostNapisane: 27 kwi 2015, o 14:58 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6408
Skąd: Polska
Watykan: Msza w rocznicę kanonizacji

W pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II odprawiono w poniedziałek Mszę dziękczynną w bazylice św. Piotra w Watykanie. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz nazwał papieża "człowiekiem modlitwy, kontemplacji i czynu" oraz "mistykiem służby".
Roman Koszowski /Foto Gość W bazylice św. Piotra została odprawiona Msza święta w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

W Eucharystii uczestniczyły liczne grupy pielgrzymów z Polski przybyłych na rocznicowe uroczystości.

Dziekan Kolegium Kardynalskiego, były watykański sekretarz stanu kardynał Angelo Sodano, który przewodniczył Mszy, podkreślił, witając wiernych z Polski, że to "szczególny dzień" dla nich. "Dzisiaj - dodał - dziękujemy za wielki dar, jakim był Jan Paweł II".

Kardynał Dziwisz wyraził w kazaniu wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do wyniesienia polskiego papieża na ołtarze. Wymienił Benedykta XVI, który beatyfikował go w 2011 roku, oraz papieża Franciszka, który ogłosił go przed rokiem świętym, a także Kongregację Spraw Kanonizacyjnych i jej prefekta kardynała Angelo Amato.

Osobisty sekretarz polskiego papieża mówił, że prowadził on "święte życie" i pełnił "niezmordowaną służbę Kościołowi i światu". "Był wszystkim dla wszystkich" - podkreślił kardynał Dziwisz. "Możemy nazwać Jana Pawła II prorokiem spraw dotyczących małżeństwa i rodziny" - dodał.

Metropolita krakowski przypomniał, że Karol Wojtyła bronił wartości ludzkiego życia, zwłaszcza tego najbardziej bezbronnego. Zwrócił uwagę na "prorocze podejście" papieża do ludzi młodych. "Mamy w niebie wielkiego orędownika naszych spraw osobistych, rodzinnych i społecznych" - zauważył kardynał Dziwisz w kazaniu.źródło: http://gosc.pl/doc/2453305.Watykan-Msza ... anonizacji

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.