Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 10 paź 2012, o 09:06 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Obietnice Matki Bożej dla odmawiających Różaniec Święty

Obietnice Matki Bożej dla odmawiających Różaniec święty, dane błogosławionemu Alanowi de la Roche.
Znany w historii apostoł różańca świętego i założyciel bractw różańcowych ? bł. Alan, miał otrzymać od Matki Bożej następujące obietnice, przekazywane w tradycji zakonu dominikańskiego:


1. Wszyscy, którzy wiernie mi służyć będą odmawiając Różaniec święty otrzymają pewną szczególną łaskę.

2. Wszystkim odmawiającym pobożnie mój Różaniec przyrzekam moją szczególniejszą opiekę i wielkie łaski.

3. Różaniec będzie najpotężniejszą bronią przeciw piekłu, wyniszczy pożądliwości, usunie grzechy, wytępi herezje.


4. Cnoty i święte czyny zakwitną ? najobfitsze zmiłowanie uzyska dla dusz od Boga; serca ludzkie odwróci od próżnej miłości świata, a pociągnie do miłości Boga i podniesie je do pragnienia rzeczy wiecznych; o, ileż dusz uświęci ta modlitwa.

5. Dusza, która poleca mi się przez Różaniec ? nie zginie.

6. Ktokolwiek odmawiać będzie pobożnie Różaniec święty, rozważając równocześnie tajemnice święte nie dozna nieszczęść, nie doświadczy gniewu Bożego, nie umrze nagłą śmiercią; nawróci się, jeśli jest grzesznikiem, jeśli zaś sprawiedliwym ? wytrwa w łasce i osiągnie życie wieczne.

7. Prawdziwi czciciele mego Różańca nie umrą bez sakramentów świętych.

8. Chcę, aby odmawiający mój Różaniec, mieli w życiu i przy śmierci światło i pełnię łask, aby w życiu i przy śmierci uczestniczyli w zasługach świętych.

9. Codziennie uwalniam z czyśćca dusze, które mnie czciły modlitwą różańcową.

10. Prawdziwi synowie mego Różańca osiągną wielką chwałę w niebie.

11. O cokolwiek przez Różaniec prosić będziesz ? otrzymasz.

12. Rozszerzającym mój Różaniec przybędę z pomocą w każdej potrzebie.

13. Uzyskałam u syna mojego, aby wpisani do bractwa mojego Różańca ? mieli w życiu i przy śmierci za braci wszystkich mieszkańców nieba.

14. Odmawiający mój Różaniec są moimi dziećmi, a braćmi Jezusa Chrystusa, Syna mojego jednorodzonego.

15. Nabożeństwo do mego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.
Łucja z poznajmy-prawde.blog.one (13:45)





źródło:
http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl ... index.html
http://dzieckonmp.wordpress.com/2012/10 ... ent-105503

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 10 paź 2012, o 09:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
INNE ZASOBY DOTYCZĄCE RÓŻAŃCA

I. Jan Paweł II :Różaniec to moja ulubiona modlitwa !

JAN PAWEŁ II O ŚWIĘTYM RÓŻAŃCU

?Zachęcam wszystkie osoby konsekrowane, aby (?) odnawiały każdego dnia duchową więź Maryją Panną, rozważając z Nią tajemnice Jej Syna, przez odmawianie Świętego Różańca?
(Jan Paweł II: ?Via Consecrata? 95)

?Różaniec jest to modlitwa, którą bardzo ukochałem (?). Przedziwna w swej istocie i głębi (?). Oto bowiem na kanwie słów Pozdrowienia Anielskiego przesuwają się przed oczyma naszej duszy główne momenty z życia Jezusa Chrystusa (?) jakbyśmy obcowali z Panem Jezusem przez serce Jego Matki. Równocześnie zaś w te same dziesiątki różańca, serce nasze może wprowadzić wszystkie sprawy, które składają się na życie człowieka, rodziny, narodu, Kościoła, ludzkości (?). W tajemnicach radosnych widzimy (?) radość rodziny, macierzyństwa, przyjaźni, wzajemnej pomocy. W tajemnicach bolesnych rozważamy w Chrystusie (i razem z Jego Matką) wszystkie cierpienia człowieka. W tajemnicach chwalebnych odżywają nadzieje życia wiecznego. W Chrystusie zmartwychwstałym cały świat zmartwychwstaje?.
(Rzym 7 XI 1983)

?Powtarzając dobrze znane i drogie sercu modlitwy: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu człowiek skupia się na rozważaniu tajemnic zbawienia i przedstawia Bogu za wstawiennictwem Maryi, potrzeby własne i całej ludzkości, prosząc Chrystusa o siły, by mógł bardziej konsekwentnie i wielkodusznie żyć Ewangelią. Kiedyś powszechny był zwyczaj codziennego odmawiania Różańca w rodzinie. Jak dobroczynne owoce przyniosłaby ta praktyka także dzisiaj! Maryjny Różaniec oddala niebezpieczeństwa rozpadu rodziny, jest niezawodną więzią jedności i pokoju?.
(Castel Gandolfo 1 X 1995)

?Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Taka wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i jej głębi. W tej modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: ?Zdrowaś Maryja? dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia (Tajemnice) z życia Jezusa Chrystusa? Modlitwa tak prosta i tak bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania.? (papież Jan Paweł II) Od wieków z różańcem w ręku przychodzili tu pielgrzymi różnych stanów, rodziny i całe parafie, aby od Maryi uczyć się miłości do Chrystusa. I wybierali w ten sposób szkołę najlepszą. Rozważając bowiem tajemnice różańcowe patrzymy na misterium życia, męki, śmierci 1 zmartwychwstania Pana Jej oczyma, przeżywamy je tak, jak Ona w swym sercu matczynym je przeżywała. Odmawiając różaniec rozmawiamy z Maryją, powierzamy Jej ufnie wszystkie nasze troski i smutki, radości i nadzieje.
Ludźmierz 1997
Łucja z poznajmy-prawde.blog.one (13:28)

źródło: http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl ... 02359393,n

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 10 paź 2012, o 09:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Różaniec z bł. Ks.Jerzym Popiełuszko -odmówmy w obronie nienarodzonych chorych dzieci

CZĘŚĆ BOLESNA

Modlitwa w Ogrójcu

Kogo Bóg doświadcza cierpieniem, tego też bardziej kocha. W każdym cierpieniu trzeba szukać woli Bożej. Dlatego w Bogu trzeba szukać spokoju. Najlepiej w cichej modlitwie, w poleceniu wszystkiego, co się czyni Bogu. Tak już bowiem jest, że każdy cierpi. Nie trzeba więc nigdy się złościć z powodu żadnego cierpienia.

Prawda łączy się zawsze z miłością, a miłość kosztuje. Miłość prawdziwa jest ofiarna, stąd i prawda musi kosztować. Prawda, która nic nie kosztuje jest kłamstwem.

Biczowanie

Nie można zadać rany śmiertelnej czemuś, co jest nieśmiertelne. Nie można uśmiercić nadziei.

Nie walcz przemocą. Przemoc nie jest oznaką siły, lecz słabości. Komu nie udało się zwyciężyć sercem lub rozumem, usiłuje zwyciężyć przemocą. Każdy przejaw przemocy dowodzi moralnej niższości. Najwspanialsze i najtrwalsze walki , jakie zna ludzkość, jakie zna historia, to walki ludzkiej myśli.

Idea, która potrzebuje broni by się utrzymać, sama obumiera. Idea, która utrzymuje się przy użyciu przemocy, jest wypaczona. Idea, która jest zdolna do życia, podbija sobą. Za nią spontanicznie idą miliony.

Uczestniczą w sądzie nad Chrystusem ci wszyscy, którzy zadają ból i cierpienie braciom swoim, ci którzy walczą z tym za co Chrystus umarł na krzyżu. Uczestniczą w nim ci wszyscy, którzy usiłują budować na kłamstwie, fałszu, półprawdach, którzy poniżają godność ludzką, godność dziecka Bożego, którzy zabierają współrodakom wartość tak bardzo szanowaną przez samego Boga ? zabierają i ograniczają wolność.

Cierniem ukoronowanie

Warto spojrzeć w swoje sumienie i zapytać samego siebie, czy ja w czasie trudnego doświadczenia, bolesnego doświadczenia (?) pamiętam o moich braciach cierpiących.

Na ile każdy z nas ma odwagę upomnieć się o sprawiedliwość. Na ile każdy z nas sam jest twórcą sprawiedliwości, zaczynając od samego siebie, swojej rodziny, swojego środowiska. Bo często nasza bierność moralna inspiruje niesprawiedliwość.

To co wielkie i piękne rodzi się przez cierpienie (?). Dobre drzewo musi dać dobre owoce. Na drzewie zła muszą wyrosną i wyrastają owoce zła.

Dźwiganie krzyża

Nie ma Kościoła bez krzyża. Nie ma ofiary, uświęcenia i służby bez krzyża. Nie ma trwania i zwycięstwa bez krzyża. Każdy, kto w słusznej sprawie zwycięża, zwycięża przez krzyż i w krzyżu.

Nasze grzechy nie mogą nas pognębić, bo ludzką rzeczą jest upaść; natomiast szatańską jest trwać w upadku.

Chrystus potępia zło, grzech, nigdy zaś człowieka.

Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności.

To co dobre, to co szlachetne, to co było budowane na Bogu przez modlitwę, przez poświęcenie, przez trud, przez odwagę, chociaż może być oplwane dzisiaj, chociaż może być przysypane warstwą brudu, zła ? odrodzi się.

Krzyż to brak prawdy. Prawda ma w sobie znamię trwania i wychodzenia na światło dzienne, nawet gdyby starano się ją skrupulatnie i planowo ukrywać. Korzeniem wszystkich kryzysów jest brak prawdy.

Nasze cierpienia, nasze krzyże możemy ciągle łączyć z Chrystusem, bo sąd nad Chrystusem trwa. Trwa sąd nad Chrystusem w Jego braciach. Bo aktorzy dramatu i procesu Chrystusa żyją nadal. Zmieniły się metody, ale sam sąd nad Chrystusem trwa.

Śmierć

Był w historii dzień, w którym o godzinie trzeciej człowiek podniósł rękę, aby zadać śmierć swemu Bogu.

Przemoc nie zwycięża, choć może przez jakiś czas triumfować. Mamy tego najlepszy dowód spod Krzyża Chrystusa. Tam również była przemoc, była nienawiść do prawdy. Ale przemoc i nienawiść zostały pokonane przez aktywną miłość Chrystusa.

Przy Krzyżu spotkały się dwie największe miłości, prawdziwej Matki i prawdziwego Syna.

Miłość i Prawdę można ukrzyżować, ale nie można ich zabić. Na krzyżu Prawda i Miłość odniosły triumf nad złem, nad śmiercią, nad nienawiścią.

źródła: http://www.kspopieluszko.blogspot.com.pl
Łucja z poznajmy-prawde.blog.one (13:19)

http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl ... 02355320,n

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 10 paź 2012, o 09:08 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Maryja: ''Mój Różaniec jest ratunkiem dla waszych dusz''
Mój różaniec jest terrorem dla demonów i siłą dla Twojego Ducha!
03 października 2012 ? 14:10



Przeslanie Maryi Uświęcającej dla Armi Marianskiej

Moje dzieci, niech pokój Boży będzie z wami.

Nie bójcie się moje dzieci, ochrona mojego Różańca Świętego będzie waszą tarczą w czasach wielkiej próby. Gdybyście znali, moc mojego różańca, bylibyście bardziej gorliwi w modlitwie; z każdym Zdrowaś Maryjo odmowionym z wiarą, ja wasza Matka, nie tylko wstawiam się za wami i waszymi rodzinami, ale także ratuje wiele dusz od upadku w przepaść .

Mój różaniec jest postrachem dla demonów i siłą dla waszego ducha. Wszystko o co prosicie w wierze odmawiając Moj Różaniec będzie wam dane, jeśli jest to dla waszego dobra i dobre dla zbawienia waszych dusz; każdy, kto modli sie moim Swietym Różańcem ma ochronę tej Matki, oraz w godzinie śmierci nie zapomnę, ze byla to dusza mi oddana. Moj różaniec zatrzymuje nieszczęścia, nawraca dusze, chroni Kościoł i jego wikariusza, wybawia dusze z czyśćca i wybawia grzeszników od ognia wiecznego.

Mój różaniec jest ratunkiem dla waszych dusz, jest komunikacją ze mną i stałą ochroną dla wszystkich tych, którzy wiernie medytują tajemnice narodzin, życia, pasji, śmierci i zmartwychwstania mojego Syna.

Drogie dzieci, Ja wasza Matka nigdy nie lekcewazę dusz, ktore wolają Moje ?Zdrowaś Mario?; nie mozecie wyobrazic sobie, radość jaką czuję widząc was odmawiających Mój Różaniec. Odmawiajcie go w łańcuchu modlitewnym, a plany mojego przeciwnika pojdą na marne. Moc mojego Różańca Świętego będzie waszym zwycięstwem, jednoczcie się w modlitwie, a spokój i komfort na kazdy dzien udzieli wam ta Matka.

Im więcej odmowicie Rozancow w modlitwie łańcuchowej, tym więcej dusz zostanie uratowanych, moc Mójego przeciwnika zmniejszy sie i żadna zła siła wam nie zaszkodzi. Poświęccie wasze rodziny i wasze domy mojemu różańcowi, a Ja wasza Matka nie pozwole byscie sie zagubili, nawet najwieksi grzesznicy. Weźcie wiec pod uwagę to, co mówię i modlcie sie Moim Różancem codziennie, abyscie chodzili w zwycięstwie. Naprzod Moja Armio Marianska, propaguj odmawianie Mojego Swietego Różańca i razem pokonamy Mojego przeciwnika i jego siły zła. Niech Moja milosc i macierzyńska opieka pozostanie w was. Wasza Matka was kocha, Mary Uświęcająca.
Alto de Guarne, Ant.

Dajcie wszystkim poznac to przeslanie, małe dzieci mojego Serca.
http://www.mensajesdelbuenpastorenoc.or ... entes.html
Łucja z poznajmy-prawde.blog.one (13:59)





źródło: http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl ... 02359393,n

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!