Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 13 maja 2013, o 11:40 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
13 maja - Rocznica objawień w Fatimie


13 maja Kościół katolicki obchodzi święto Matki Bożej Fatimskiej. W tym dniu przypada również 96. rocznica objawień Maryi trojgu dzieciom w Portugalii.

W tym roku wspomnieniu ukazania się Matki Bożej Fatimskiej Łucji dos Santos oraz Hiacyncie i Franciszkowi Marto w portugalskim Cova da Iria patronują słowa: ?Dla Boga nie ma nic niemożliwego?. Uroczystości, które rozpoczęły się już wczoraj pod przewodnictwem ks. abp. Oraniego Jo?o Tempesty, metropolity Rio de Janeiro, zakończą się dziś, 13 maja. Podczas celebracji Eucharystii we wspomnienie pierwszych objawień Matki Bożej zostanie powierzony Fatimskiej Pani Ojciec Święty Franciszek i jego papieska posługa.

Jak co roku w tę szczególną rocznicę swoje narodowe sanktuarium odwiedzają Portugalczycy, którzy także pieszo zmierzają do Fatimskiej Pani. Oczekiwane są też tysiące pielgrzymów, którzy przybędą w blisko 90 grupach wiernych z 27 państw świata.

Również w polskim fatimskim sanktuarium w Zakopanem na Krzeptówkach o godz. 18.00 rozpocznie się spotkanie z Rodziną Radia Maryja. Mszy Świętej o godz. 19.00 będzie przewodniczył ks. bp Henryk Hoser SAC, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. Czuwanie zakończy się Apelem Jasnogórskim oraz procesją światła w parku fatimskim. Transmisję uroczystości przeprowadzą Telewizja Trwam i Radio Maryja.


źródło: http://www.naszdziennik.pl/wp/32404,roc ... timie.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2013, o 11:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Orędzie Fatimy wzywa do nawrócenia, ostrzega ludzkość, aby nie stawała po stronie smoka, który ?ogonem zmiata trzecią część gwiazd niebieskich i rzuca je na ziemię? (por. Ap 12, 4). Ostatecznym celem człowieka jest niebo, jego prawdziwy dom, gdzie Ojciec niebieski oczekuje wszystkich z miłosierną miłością.

Bóg nie chce, aby ktokolwiek zaginął; dlatego dwa tysiące lat temu posłał na ziemię swojego Syna, aby ?szukał i zbawił to, co zginęło? (por. Łk 19, 10). On zbawił nas przez swoją śmierć na krzyżu. Niech nikt nie udaremnia tego krzyża! Jezus umarł i zmartwychwstał, aby być ?pierworodnym między wielu braćmi? (Rz 8, 29).

Powodowana macierzyńską troską Najświętsza Panna przybyła tutaj, do Fatimy, ażeby zażądać od ludzi, by ?nie znieważali więcej Boga, naszego Pana, który dosyć już został znieważony?. Przemawia, bo jako Matka boleje, kiedy zagrożony jest los Jej dzieci. Dlatego wzywa pastuszków: ?Módlcie się, wiele się módlcie i umartwiajcie się w intencji grzeszników; wiele dusz idzie do piekła, bo nikt nie modli się za nie ani nie umartwia?.

Msza św. i beatyfikacja Franciszka i Hiacynty, Fatima, 13 maja 2000 r.



Podobnie jak w Lourdes, także w Fatimie Maryja postanowiła powierzyć swoje orędzie dzieciom ? Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. One przyjęły je tak wiernie, że nie tylko zasłużyły na uznanie jako wiarygodni świadkowie objawień, ale same stały się wzorem ewangelicznego życia.

Łucja, kuzynka dwojga nowych błogosławionych, niewiele od nich starsza, przekazała nam ich znamienne wizerunki. Franciszek był dzieckiem dobrym, myślącym, skłonnym do kontemplacji, natomiast Hiacynta była ruchliwa, dość porywcza, ale bardzo łagodna i miła. Rodzice wychowali ich w duchu modlitwy, a Bóg sam przyciągnął ich bliżej do siebie, kiedy ukazał im się Anioł, który trzymając w dłoniach kielich i Hostię, nauczył ich jednoczyć się z eucharystyczną ofiarą dla wynagrodzenia za grzechy.

To doświadczenie przygotowało ich na późniejsze spotkania z Matką Bożą, która wezwała ich do usilnej modlitwy i do wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników. W osobach pastuszków z Fatimy Kościół beatyfikował dwoje małych dzieci, choć nie były męczennikami, ponieważ dowiodły, że mimo młodego wieku potrafią praktykować chrześcijańskie cnoty w stopniu heroicznym. Był to heroizm dziecięcy, ale heroizm prawdziwy.

Ich świętość nie jest owocem objawień, ale wierności i zaangażowania, jakie okazały, odpowiadając na szczególny dar otrzymany od Boga i od Najświętszej Panny. Po spotkaniu z Aniołem i z piękną Panią odmawiały Różaniec kilka razy dziennie, często czyniły pokutę w intencji zakończenia wojny oraz za dusze najbardziej potrzebujące Bożego miłosierdzia; bardzo mocno pragnęły też ?pocieszyć? Serce Jezusa i Serce Maryi. Dwoje pastuszków musiało również znieść silne naciski ze strony tych, którzy przemocą lub groźbami próbowali ich zmusić do odwołania wszystkiego lub do ujawnienia powierzonych im tajemnic. Nawzajem dodawali sobie odwagi, pokładając ufność w Bogu i w pomocy ?tej Pani?, o której Franciszek mówił, że ?jest naszą przyjaciółką?. Ze względu na swoją wierność Bogu stali się dla dzieci i dorosłych świetlanym wzorem poddania się, z prostotą i ofiarną uległością, przemieniającemu działaniu łaski Bożej.

Audiencja generalna, Watykan, 17 maja 2000 r.



Orędzie fatimskie, które Maryja przekazywała światu za pośrednictwem trojga ubogich dzieci, składa się z wezwania do nawrócenia, do modlitwy, szczególnie różańcowej, oraz do zadośćuczynienia za grzechy własne i wszystkich ludzi. Orędzie to wyrasta wprost z Ewangelii, ze słów Chrystusa wypowiedzianych zaraz na początku działalności publicznej: ?Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!? (Mk 1, 15). Ma ono na celu przemianę wewnętrzną człowieka, pokonanie w nim grzechu i umocnienie dobra, pomoc w zdobywaniu świętości. Orędzie to zaadresowane jest szczególnie do ludzi naszego stulecia naznaczonego wojnami, nienawiścią, deptaniem podstawowych praw człowieka, ogromnym cierpieniem ludzi i narodów, a wreszcie walką z Bogiem, posuniętą aż do negacji Jego istnienia. Orędzie fatimskie tchnie miłością Serca Matki, które jest zawsze otwarte dla dziecka, nieustannie mu towarzyszy, zawsze o nim myśli, nawet wtedy, gdy dziecko schodzi na bezdroża i staje się ?marnotrawnym synem? (por. Łk 15, 11-32).

Homilia podczas Mszy św. i konsekracji kościoła Matki Bożej Fatimskiej, Zakopane, 7 czerwca 1997 r.


źródło: http://www.naszdziennik.pl/wp/32391,o-fatimie.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2013, o 11:43 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Obrazek



Pielgrzymka międzynarodowa w maju 2013
Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego!


Obrazek

Jego Ekscelencja arcybiskup diecezji S. Sebasti?o do Rio de Janeiro w Brazylii, będzie przewodniczył w Fatimie międzynarodowej pielgrzymce upamiętniającej 96. rocznicę pierwszego objawienia Matki Boskiej.

Tematem pielgrzymki jest ewangeliczne zdanie: ?Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego!? (Łk 1, 37).

13 maja, podczas uroczystości, odbędzie się poświęcenie pontyfikatu papieża Franciszka Matce Boskiej Fatimskiej.

Przypominamy, że obecny papieża poprosił kardynała patriarchę Lizbony Jego Eminencję José Policarpo, aby ten poświęcił jego pontyfikat Matce Boskiej Fatimskiej. W odpowiedzi na tę prośbę biskupi portugalscy podjęli decyzję, że akt ten zostanie dokonany 13 maja na zakończenie międzynarodowej Eucharystii rocznicowej odprawianej na ołtarzu na Placu Modlitwy; aktu poświęcenia dokona kardynał patriarcha Lizbony.


źródło:
http://www.santuario-fatima.pt/portal/i ... p?id=62971

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2013, o 11:44 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Objawienia Matki Boskiej w Fatimie

Fatima 1917

Sześć objawień Matki Boskiej w Fatimie, która ukazała się dziesięcioletniej Łucji, siedmioletniej Hiacyncie i dziewięcioletniemu Franciszkowi, było poprzedzonych trzema objawieniami Anioła.

Pierwsze objawienie Anioła w Fatimie

Wiosną 1916 r. ? dzieci - pastuszkowie widziały anioła pokoju, którego misją było przygotować je na przyjście Matki Boskiej. Anioł zademonstrował dzieciom żarliwy, dbały i spokojny sposób w jaki powinniśmy się modlić i cześć jaką powinniśmy oddawać Bogu podczas modlitwy.

Drugie objawienie Anioła w Fatimie.

Latem 1916 r., Anioł po raz drugi ukazał się dzieciom, które bawiły się i ponaglił je do modlitwy: "Oferujcie stale modlitwy i ofiary Najwyższemu". Anioł przedstawił się jako Anioł Portugalii.

Trzecie objawienie Anioła w Fatimie

Podczas trzeciego objawienia Anioła, a było to jesienią 1916 r. w Fatimie, Anioł udzielił Komunii Świętej i zademonstrował prawidłowy sposób przyjmowania Pana podczas Eucharystii: Troje dzieci klęczało, aby otrzymać Komunię Świętą; Łucja otrzymała Komunię Świętą na język i Anioł podzielił Krew z Kielicha pomiędzy Franciszka i Hiacyntę.


Pierwsze objawienie Matki Boskiej w Fatimie

Matka Boska objawiła się po raz pierwszy w Fatimie 13 maja 1917 r. Dzieci bawiły się i budowały ścianę, kiedy nagle ujrzały błysk światła. One myślały, że burza się zaczyna i zebrały owce razem, aby zabrać je do domu. Jeszcze raz ujrzały błysk światła i wkrótce potem zobaczyły powyżej małe drzewko dębu skalnego, Panią ubraną całkowicie na biało i świecącą bardziej niż słońce. Oni stali tak blisko, że byli w tym Świetle. Piękna Pani powiedziała; ?nie bójcie się, Ja was nie skrzywdzę?. Łucja zapytała się: ?Skąd przyszłaś?? To Łucja zadawała pytania. ?I co chcesz ode mnie?? Matka Boska powiedziała: ?Przyszłam z Raju, Ja przyszłam poprosić was, abyście przychodzili tu każdego 13-ego dnia miesiąca, przez 6 miesięcy, o tej samej porze. Potem wam powiem kim jestem i czego oczekuję. Potem przyjdę siódmy raz?. Potem Łucja zapytała ?Czy ja także pójdę do Raju?? -----?Tak.??I Hiacynta??-----?również?-------?I Franciszek??----?On także pójdzie, ale on musi najpierw powiedzieć wiele różańców?. Potem Łucja zapytała o dwie dziewczynki: szesnastoletnią i dwudziestoletnią, które niedawno umarły, czy one już są w Raju. ?Pierwsza jest, a druga nie?. Tak brzmiała odpowiedź.

To było pierwsze objawienie, podczas którego dzieci poznały Matkę Boską. Potem Matka Boska zaczęła im mówić, dlaczego przyszła. ?Czy wy wszyscy ofiarujecie siebie Bogu i przyjmiecie cierpienie, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy i nawrócenie grzeszników?? W dziecięcej i heroicznej prostocie dzieci odpowiedziały: ?My chcemy tego?. ?Potem będziecie cierpieć dużo, ale Łaska Boga będzie waszą siłą!? Podczas, gdy Matka Boska mówiła słowa: ?Łaska Boga? otworzyła ręce, z których płynęły promienie tak silnego światła, że ono dotarło do głębin ich dusz. W ten sposób Matka Boska ukazała przebywanie w Bogu, Który jest Światłem.

My widzieliśmy siebie lepiej niż w najlepszym lustrze, powie Łucja. Z powodu olbrzymiego, wewnętrznego przynaglenia, my upadliśmy na kolana i powtarzaliśmy: ?Najświętsza Trójco, Ojcze, Synu i Duchu Święty, ja czczę Ciebie bardzo i ofiaruję Tobie Najcenniejsze Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Jezusa Chrystusa, obecnego we wszystkich tabernakulach świata, jako wynagrodzenie za zniewagi, świętokradztwa i obojętność, którymi jest On obrażany. I przez nieskończone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi, błagam Cię o nawrócenie biednych grzeszników?. Odmawiaj codziennie różaniec w intencji pokoju na świecie i w intencji zakończenia wojny! Na zakończenie różańca mów następującą modlitwę: Mój Jezu, wybacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do Nieba, dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia?. Potem Matka Boska powoli odeszła na wschód.

Drugie objawienie Matki Boskiej w Fatimie

Drugie objawienie miało miejsce w Święto Świętego Antoniego z Padwy. Matka Boska prosiła, aby dzieci codziennie odmawiały różaniec. Ona obiecała zabrać Hiacyntę i Franciszka wkrótce do Nieba. Łucji, Matka Boska powierzyła misję pozostania na świecie w celu ustanowienia nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca. Ona obiecała Łucji: "Moje Niepokalane Serce będzie dla ciebie schronieniem i drogą prowadzącą ciebie do Boga". Przy tej okazji, Matka Boska ukazała dzieciom wizję Boga i objawiła Jej Niepokalane Serce, otoczone cierniami, znieważane grzechami ludzkości, oczekujące wynagrodzenia za nie.

Trzecie objawienie Matki Boskiej w Fatimie

Trzecie objawienie, 13 lipca i wydaje się być najbardziej kontrowersyjne z wielu powodów: to objawienie z Fatimy, daje tajemnicę w trzech częściach, którą to tajemnicę dzieci strzegły gorliwie. Pierwsze dwie części, wizja piekła i zapowiedź przyszłej roli Rosji i sposoby jak zapobiegać temu, nie były ujawnione do czasu, aż Siostra Łucja zapisała je w trzecim życiorysie, na prośbę biskupa, w 1941 r. Trzecia część, zwykle zwana Trzecią Tajemnicą, była potem zakomunikowana biskupowi, który wysłał ją do papieża Piusa XII, nie czytając jej.

Wizja piekła ukazana w Fatimie

Łucja ujawniła później, że jak Ona mówiła te słowa, Matka Boska otworzyła ręce i promienie światła płynące z nich, wydawały się penetrować ziemię, tak, że oni zobaczyli przerażającą wizję piekła, pełnego demonów i straconych dusz pośród nieopisanych okropności. Wizja piekła była pierwszą częścią ?tajemnicy? fatimskiej i nie była ujawniona bardzo długo. Dzieci patrzyły na smutną twarz Matki Boskiej, która mówiła do nich uprzejmie: "Wy widzieliście piekło, miejsce dokąd idą dusze biednych grzeszników. W celu uratowania ich, Bóg chce, aby nabożeństwo do Mojego Niepokalanego Serca rozszerzało się na całym świecie i wzrastało. Jeśli ludzie zrobią to, co ja ci powiem, wiele ludzi będzie uratowanych i tutaj będzie pokój, wojna się zakończy jeśli ludzie szczerze przestaną bluźnić Bogu. Jeśli nie przestaną podczas pontyfikatu Piusa XI, to wybuchnie jeszcze gorsza wojna. Jeśli ty nagle zobaczysz jasne nieznane światło w nocy, wiedz, że to jest znak od Boga, że On oznajmia tobie, że zamierza ukarać świat za grzechy. Uczyni to poprzez wojnę, głód, prześladowanie Kościoła i Papieża. W celu zapobieżenia temu, Ja proszę, aby Rosja była poświęcona Mojemu Niepokalanemu Sercu. I, żebyś ty przyjmowała Komunię Świętą w każdą pierwszą sobotę miesiąca jako wynagrodzenie. Jeśli ludzie zrobią, tak jak proszę i rzeczywiście uważać będą na moje słowa, Rosja się nawróci i tu będzie pokój. Jeśli to się nie zdarzy, Rosja będzie rozprzestrzeniać błędne nauki po świecie, wojna i prześladowania Kościoła są nieuniknione. Dobro, będzie cierpiało męczeństwo; Ojciec Święty będzie cierpiał bardzo; różne narody będą unicestwione. Ale na końcu Moje Niepokalane Serce zwycięży. Ojciec Święty poświęci Mi Rosję i to będzie nawrócenie i pewien czas pokoju będzie dany ludzkości. W Portugalii ludzie będą utrzymywać swoją wiarę. Nie mów tego nikomu, z wyjątkiem Franciszka. Kiedy ty odmawiasz różaniec, mów po każdej dziesiątce: ?O mój Jezu, przebacz nam nasze winy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia?. Łucja potem zapytała: ?Czy chcesz, abym zrobiła coś jeszcze?? ? Nie, Ja nie żądam niczego więcej od ciebie dzisiaj?. Potem Matka Boska powoli udała się na wschód i znikła w bezgranicznej odległości na firmamencie.

Czwarte objawienie Matki Boskiej w Fatimie

W dniu 13 sierpnia 1917 dzieci były w więzieniu w Ourem, kilka kilometrów od Fatimy. Hiacynta we łzach oferowała wszystko w intencji nawrócenia grzeszników. Czas, gdy Matka Boska miała się objawić minął. Dwadzieścia tysięcy ludzi w Fatimie widziało i słyszało huk piorunów i jasny błysk światła na czystym, niebieskim niebie. Słońce zbladło i cała atmosfera się zmieniła na kolor matowy, chorobliwie żółty, podczas, gdy jasna chmura, o pięknym kształcie objawiła się i uniosła się w powietrzu na chwilę ponad drzewem dębu ? miejscem objawień.

Matka Boska objawiła się dzieciom 19 sierpnia na obszarze, który jest nazywany Valinos, w małej wiosce koło Fatimy. Matka Boska jeszcze raz się objawiła ponad drzewem dębu skalnego. Łucja się zapytała: ?Czego życzysz sobie ode mnie?? Matka Boska odpowiedziała: ?Ja chcę, abyś pojechała do Cova da Iria 30-ego i kontynuowała modlitwę różańcową, przy ostatnim objawieniu Ja uczynię cud, żeby ludzie mogli uwierzyć?. ?Co mamy zrobić z pieniędzmi, które ludzie zostawią w Cova da Iria?? ?Te pieniądze są na święto matki Boskiej Różańcowej, a te, które zostaną są przeznaczone na wybudowanie Kaplicy?. Kiedy Łucja poprosiła Matkę o uzdrowienie kilku chorych osób, Matka Boska powiedziała: ?W przyszłym roku uzdrowię kilku. Módl się! Módl się! Dużo i przynieś ofiary za grzeszników, jako że dużo dusz idzie do piekła, gdyż nikt nie ofiaruje się za te dusze i nie modli się za nie. Módl się!? Matka Boska uniosła się skierowała na wschód.

Piąte objawienie Matki Boskiej w Fatimie

13-ego września. Pogłoski się rozchodziły, że Bóg zamierza uczynić coś wyjątkowego tego dnia. Mama Łucji, która często biła swoje dziecko, gdyż myślała, że Łucja kłamie, skupiła swoje nadzieje na tym. Ale nic się nie wydarzyło, co uczyniło by objawienia bardziej zrozumiałymi. To znaczyło, że pozycja Łucji w domu się pogorszyła. Ale Łucja ofiarowała swoje cierpienia tak jak Matka Boska ją uczyła: ?Mój Jezu, ofiaruję wszystko Tobie, dla Twojej Miłości i jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi i za nawrócenie grzeszników?. Matka Boska powiedziała: ?Bóg jest zadowolony z twoich ofiar, ale On chce, żebyś założyła pas pokutny tylko na noc?. Dzieci zrobiły te pasy same.

Szóste i ostatnie objawienie Matki Boskiej w Fatimie

Deszczowego dnia ? 13 października 1917 w Fatimie, mistyczna Pani objawiła się dzieciom po raz szósty i ostatni. Ponad 70,000 osób było obecnych w Fatimie tego wieczora. Dzieci były jedynymi osobami, które mogły widzieć Ją i Ona deklarowała, że jest Matką Boską. Ona powiedziała dzieciom trzy tajemnice i znikła potem. Nagle, deszcz przestał padać i chmury się oddaliły, ukazując słońce. Słońce zaczęło kręcić się wokół i sprawiało wrażenie jakby miało spaść! Ludzie myśleli, że świat się kończy, ale słońce z powrotem przyjęło swoją normalną pozycję na niebie. Tradycyjnie uważa się, że ten fenomen zdarzył się dwa razy.

Cud Słońca w Fatimie

Cud słońca, którego wszyscy ludzie byli świadkami, może być najlepiej opisany w następujących słowach. Po długich, ulewnych deszczach, niebo się rozjaśniło, stało się niebieskie, ludzie mogli łatwo zobaczyć słońce, które zaczęło się kręcić dookoła, jak kula ognia, które promieniuje cudownymi snopami światła we wszystkich odcieniach kolorów. Ludzie, wzgórza, drzewa i wszystko w Fatimie wydawało się promieniować tymi wspaniałymi kolorami. Potem słońce stanęło na chwilę, a następnie cudowne zjawisko się powtórzyło. Powtórzyło się też trzeci raz, ale teraz słońce zeszło z Raju na ziemię ruchem zygzakowym. Ono stawało się coraz większe i wyglądało tak jakby miało spaść na ludzi i przygnieść ich. Wszyscy byli przestraszeni i padli na ziemię i modlili się o miłosierdzie i o wybaczenie?

Wszystko powróciło do normy i ludzie, którzy klęczeli w błocie, uświadomili sobie, że oni są wszyscy wybrudzeni. Zwrócili się do dzieci i zadawali im wiele pytań. To trwało do późna w nocy, zanim pozwolili dzieciom odpocząć, tylko po to, aby kontynuować następnego dnia. Oni ofiarowali to wszystko za grzeszników i (nigdy wcześniej nie mówili tego) za Papieża.

Śmierć Franciszka i Hiacynty

Po tych rozpoczętych przesłuchaniach i jak to zawsze ludzie, pragnęli dowiedzieć się od dzieci jakie to były 3 tajemnice, które Matka Boska im przekazała. Ale bez sukcesu. Nawet mała Hiacynta powiedziała: "prędzej umrę niż powiem". Hiacynta umarła wkrótce po tym, 20 lutego 1920. Ona zmarła samotnie w szpitalu w Lizbonie, tak jak Matka Boska powiedziała.
Franciszek zmarł rok wcześniej, 4 kwietnia 1919. Łucja nadal żyła. Matka Boska powiedziała, że Łucja będzie żyła dłużej, dlatego, że Bóg wybrał ją, aby pracowała dla Niego, aby uczynić Matkę Boską znaną i rozszerzyć kult do Jej Niepokalanego Serca.


Objawienie 10 grudnia 1925

W dniu 10-ego grudnia 1925 Matka Boska objawiła się Łucji w Pontevedra, z Jej Synem w obłoku światła. Dzieciątko powiedziało: "Miej miłosierdzie dla Serca Matki Boskiej, Ono jest otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie nadal wbijają. Ciągle przebijają Jej Serce i nie ma nikogo, kto by wyciągał te ciernie poprzez akty wynagrodzenia". Potem Matka Boska powiedziała: "Moja córko, zobacz Moje Serce jest otoczone cierniami, które niewdzięczni ludzie wbijają w Nie, poprzez swój bluźnierczy język i niewdzięczność. Czy ty spróbujesz pocieszyć Mnie i uczynić znanym, że każdy kto uczestniczy we Mszy Świętej w pierwszą Sobotę miesiąca, przez pięć kolejnych miesięcy, był u spowiedzi i przyjął Komunię Świętą, odmawiał Różaniec i dotrzymywał mi towarzystwa przez piętnaście minut, to Ja przyznam jemu/jej miłosierdzie, którego oni będą potrzebować w godzinie śmierci".

Ostatnie objawienie 6 czerwca 1929

Podczas choroby, Hiacynta była błogosławiona kilkoma objawieniami Matki Boskiej, tak jak Łucja, chociaż my oczywiście nie wiemy jak często to było w przypadku Łucji, gdyż ona nie wszystko mówiła. Łucja mówiła tylko to, co Matka Boska prosiła, aby powiedziała. W czasie trzech lat, podczas których Ojciec Gonclave był jej spowiednikiem, oni rozumieli się bardzo dobrze. Ojciec Gonclave wiedział, że Matka Boska mówi Łucji, że nadszedł czas dla Kościoła, aby zawierzył Rosję Matce Boskiej i ogłosił obietnicę, że Rosja się nawróci. Spowiednik Łucji kazał jej zapisać wszystkie życzenia Matki Boskiej.

Tak jak Matka Boska powiedziała podczas objawienia 13 lipca 1917: "Ja przyjdę prosić o poświęcenie Rosji". Matka Boska uczyniła to 13 czerwca 1929, kiedy objawiła się Łucji w Kaplicy Doroty, w mieście Tuy, w Hiszpanii. Moja Matka przełożona i mój Ojciec spowiednik dali mi pozwolenie, aby mieć świętą godzinę od czwartku, od godziny 23.00 do piątku, do godziny 0.00. Pewnej nocy byłam sama, modląc się na kolanach w Kaplicy, odmawiając Anioł Pański. (Zauważ jak wierna ona pozostała). Ja czułam się bardzo zmęczona i spięta, kontynuowałam modlitwę z rozłożonymi ramionami. Tylko lampka sanktuaryjna, która nieustannie się świeci, była jedynym światłem. Nagle cała Kaplica została wypełniona światłem, ukazał się Krzyż Światła, który rozciągał się do krawędzi ołtarza. W bardzo jasnym świetle, w górnej części Krzyża, była Twarz, ponad Ciałem osoby. Z przodu klatki piersiowej była Gołębica ze światła i Ciało innej osoby było przybite gwoździami do Krzyża. Tuż pod talią zawieszony był kielich, nad nim była duża Hostia, na którą skapnęło kilka kropel Krwi z twarzy osoby ukrzyżowanej i kilka kropel Krwi z rany w Jego klatce piersiowej. Te krople spłynęły z Hostii do kielicha. Pod prawym ramieniem Krzyża stała Matka Boska z Fatimy z Jej Niepokalanym Sercem w Jej lewej ręce. Ono było pozbawione miecza lub róż, ale z koroną cierniową i płomieniami. Pod lewym ramieniem Krzyża, ukazały się jakieś duże litery, wyglądające jak krystalicznie czysta woda, która spływała wzdłuż ołtarza tworząc słowa:

"MIŁOSIERDZIE I DOBROCZYNNOŚĆ"

Ja potem otrzymałam więcej szczegółów dotyczących Trójcy Najświętszej, które są tajemnicą i ja nie mogę ich powiedzieć. Mówiła Łucja. Potem Matka Boska powiedziała: "Teraz jest czas dla Papieża, aby zaprosił biskupów z całego świata, aby połączyli się razem i zawierzyli Rosję Mojemu Niepokalanemu Sercu. On 'Bóg' obiecał uratować, jeśli to będzie zrobione. Tak wiele dusz jest skazanych na wieczne potępienie przez Sąd Ostateczny Pana Boga, z powodu ich grzechów przeciwko Mnie. To dlatego Ja proszę o wynagrodzenie. Ofiaruj siebie, módl się w tej intencji!!!" Beatyfikacja Hiacynty i Franciszka, dzieci ? wizjonerów z Fatimy, miała miejsce 13 maja 2000 r., kiedy Papież Jan Paweł II odwiedził Sanktuarium w Fatimie. Watykan ujawnił także trzecią tajemnice fatimską.

Franciszek i Hiacynta oboje byli chorzy na hiszpańską grypę. Franciszek zmarł w Fatimie 4 kwietnia 1919 r., w wieku 10-ciu lat, a Hiacynta zmarła 20 lutego 1920 r., 22:30 GMT w Lizbonie, w wieku 9-ciu lat.

Siostra Łucja Dos Santos, ostatnie z trójki dzieci, które widziały Matkę Boską w 1917 r., w Fatimie, w Portugalii, zmarła 13-ego lutego 2005 r., w wieku 97 lat.

"Te objawienia w Fatimie są całkowicie zaaprobowane przez Ojca Świętego w październiku 1930 r."


Franciszek Marto

Urodzony ? 11 czerwca 1908 (Fatima)
Zmarł ? 4 kwietnia 1919 (Fatima)

Hiacynta Marto

Urodzona ? 11 marca 1910 (Fatima)
Zmarła ? 20 lutego 1920 (Lizbona)

Łucja Dos Santos

Urodzona ? 22 marca 1907 (Fatima)
Zmarła 13 lutego 2005, w wieku 97 lat (Coimbra)


źródło: http://www.marypages.com/FatimaPolski.htm

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2013, o 11:45 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Niezwykłe zjawisko po raz kolejny pojawiło się w Fatimie. Obręcz wokół słońca była podobna do tej, jaka pojawiła się nad Fatimą w ubiegłym roku.

Po raz kolejny nad Fatimą pojawiło się niezwykłe zjawisko atmosferyczne - słońce otoczone różnokolorową obręczą. Podobnie jak przed rokiem, fenomen wystąpił na niebie 13 maja w trakcie odbywających się w tym portugalskim sanktuarium uroczystości religijnych.

W opinii wielu przybyłych na mszę św. pielgrzymów ponowne pojawienie się słonecznej aureoli w dniu rocznicy objawień maryjnych w Fatimie jest znakiem opatrzności. Wielu z nich klaskało i płakało podczas trwającego kilkanaście minut zjawiska meteorologicznego.

"Zadziwiające, że dokładnie w dniu tak symbolicznym dla tego miejsca wystąpiło na niebie to zjawisko. Obręcz wokół słońca była podobna do tej, jaka pojawiła się nad Fatimą w ubiegłym roku. Tegoroczna "słoneczna aureola" była jednak mniej intensywna niż ta z 13 maja 2011 r." - powiedziała Olinda Vieira, uczestniczka niedzielnych uroczystości w portugalskim sanktuarium.

Portugalscy meteorolodzy określają niedzielne zjawisko nad fatimskim niebem jako halo słoneczne. Wskazują jednak na niecodzienny zbieg okoliczności co do miejsca i czasu jego wystąpienia. W trakcie ubiegłorocznej mszy św., odprawianej jako dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II, nad sanktuarium pojawiła się różnokolorowa obręcz wokół słońca. Niezwykłe zjawisko atmosferyczne dostrzegalne było tylko w Fatimie i okolicy. Wielu pielgrzymów interpretowało je jako cud Jana Pawła II. Portugalskie media przypominają, że ostatniemu objawieniu maryjnemu z 13 października 1917 r. również towarzyszył fenomen atmosferyczny, tzw. taniec słońca.

Objawienia w Fatmie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trójce małych pasterzy przez pięć kolejnych miesięcy ukazywała się Matka Boża prosząc za ich pośrednictwem ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując trzy tajemnice. Jan Paweł II wiązał cudowne ocalenie w zamachu na swoje życie z 13 maja 1981 r. ze wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. W 2000 r. w Fatimie ogłosił on błogosławionymi najmłodszych uczestników objawień: Franciszka i Hiacyntę Marto.

Ł.A/PAP


Znaki z Nieba

Po raz kolejny nad Fatimą pojawiło się niezwykłe zjawisko atmosferyczne - słońce otoczone różnokolorową obręczą. Podobnie jak przed rokiem, fenomen wystąpił na niebie 13 maja br. w trakcie odbywających się w sanktuarium uroczystości fatimskich w 95. rocznicę objawień Matki Bożej.
Chciałoby się rzec: cud!? Raczej należy - jeśli już - bardziej mówić o znaku! Dlaczego jednak znów słońce? Dlaczego właśnie w tym miejscu i czasie?
Nie sposób przejść obojętnie wobec tych wydarzeń; zupełne ich lekceważenie nie współgra z treścią samego Przesłania Matki Bożej z 1917 r. oraz z faktami historycznymi, jakie miały miejsce.
Matka Boża mówiła w sposób nie budzący żadnych wątpliwości: ?Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli". Dlatego też w październiku 1917 r., kiedy słońce nad Fatimą ?zatańczyło?, najbardziej zatwardziali ateiści i wrogowie Kościoła nawracali się wobec tak jednoznacznych znaków.
Więcej, Fatimska Pani zapowiada w 1917 r. kolejne znaki: ?Wojna zbliża się ku końcowi. Ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa Xl rozpocznie się druga wojna, gorsza. Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie, będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego?. Zauważmy, w tym czasie papieżem był Benedykt XV, zatem jest to proroctwo zapowiadające imię Papieża, którego pontyfikat przypadnie na początek kolejnej wojny. Zapowiedziane światło to zorza polarna widziana w nocy 25 stycznia 1938 r. w całej Europie, także w Polsce; siostra Łucja uznała je za znak zapowiedziany z Nieba.
Zamach na Jana Pawła II 13 maja 1981 r. został również uznany za znak wskazujący na Fatimę i łączący pontyfikat Papieża Polaka z Orędziem Fatimskim, co osiągnęło swe apogeum w poświęceniu 25 marca 1984 r. świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zatem skoro obecnie w czasie dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II w 2011 r. oraz w czasie dziękczynienia za dar Orędzia Nadziei w 95. rocznicę objawień, mają miejsce pewne znaki, należy mimo wszystko postawić pytanie: czy Niebo nie przypomina na czegoś, co umyka naszej uwadze?
W 30. rocznicę objawień fatimskich w Polsce wzywano: ?Czas najwyższy zadośćuczynić życzeniu Matki Najświętszej, zwłaszcza że periculum in mora" - (tzn. niebezpieczeństwo w zwlekaniu). Wchodzimy na niebezpieczny grunt zwlekając z wprowadzeniem powszechnej praktyki Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Skoro do dziś nie wypełniliśmy prośby Matki Bożej, zatem tego rodzaju znaki powinny nas skłonić do zastanowienia. Nie szukajmy sensacji, ale podejmijmy głęboką refleksją nad treścią Orędzia z 1917 r. Próbujmy rozeznawać znaki czasu i stawiać bardzo konkretne pytania. Bp. Czajka w 1948 r. przypominał: ?Sama Matka Najświętsza wyraziła życzenie we Fatima, aby poświęcono świat Jej Niepokalanemu Sercu. Ale jednym i tym samym zdaniem wyraziła także życzenie o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca?. Zatem zastanówmy się: czy Niebo nam czegoś nie przypomina?

ks. Krzysztof Czapla SAC



źródło: http://www.sekretariatfatimski.pl/aktua ... -maja-2012

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2013, o 11:46 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.
Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: "Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata". Podczas drugiego objawienia, 13 czerwca, Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę. Łucji powiedziała, że Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była bardziej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską. Trzecie objawienie z 13 lipca przedstawiało wizję piekła i zawierało prośbę o odmawianie różańca.
Następnego objawienia 13 sierpnia nie było z powodu aresztowania dzieci. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie różańca. Ostatnie, szóste objawienie dokonało się 13 października. Mimo deszczu i zimna w dolinie zgromadziło się 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Podczas tego objawienia powiedziała: "Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy".
Jan Paweł II przed figurą Matki Bożej Fatimskiej Chociaż objawienia Matki Bożej z Fatimy, jak wszystkie objawienia prywatne, nie należą do depozytu wiary, są przez wielu wierzących otaczane szczególnym szacunkiem. Zostały one uznane przez Kościół za zgodne z Objawieniem. Dlatego możemy, chociaż nie musimy, czerpać ze wskazówek i zachęt przekazanych nam przez Maryję.
Z objawieniami w Fatimie wiążą się tzw. trzy tajemnice fatimskie. Pierwsze dwie ujawniono już kilkadziesiąt lat temu; ostatnią, trzecią tajemnicę, wokół której narosło wiele kontrowersji i legend, Jan Paweł II przedstawił światu dopiero podczas swojej wizyty w Fatimie w maju 2000 r. Sam Ojciec Święty wielokrotnie podkreślał, że opiece Matki Bożej z Fatimy zawdzięcza uratowanie podczas zamachu dokonanego na jego życie właśnie 13 maja 1981 r. na Placu Świętego Piotra w Rzymie.


Obrazek


Obrazek




źródło: http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-13a.php3

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!