Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Idź do strony nr...    Poprzednia 1 2
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 21 kwie 2015, o 10:05 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
"Jedynie służba bliźniemu otwiera mi oczy na to, co Bóg czyni dla mnie i na to, jak mnie kocha? (Deus caritas est, 18).
(?) zamykanie oczu na bliźniego czyni człowieka ślepym również na Boga? (Deus caritas est, 16).


Dziś często nie chcemy Boga słuchać w wielu sprawach, jesteśmy głusi na Jego wołanie. Wielki post to czas wsłuchiwania się i rozumienia Boga


Każdy z nas jest istotą grzeszną. Uznanie prawdy o sobie samym o swojej słabości jest kluczem do pojednania z Bogiem i Kościołem.


Trudno przyjąć prawdę, że Bóg miłuje wszystkich, także znajdujących się poza marginesem naszej akceptacji. Innej ewangelii nie usłyszymy!


Kościół podąża drogą,którą wyznaczył Jezus. Dlatego nasze uczestnictwo nie może być bierne."Najtrudniej jest być prorokiem we własnym kraju"

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Bóg jest Miłosierny, ale tylko i wyłącznie dla tych, którzy umieją się przyznać do popełnionych błędów. Nawrócenie jest dla odważnych.


Bóg nie wzywa nas do tego, abyśmy byli jedynie "dobrzy", my mamy dążyć do tego, by być świętymi i doskonałymi, na Jego wzór.


"A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu." (Mt 12,36)


Kiedyś najbardziej będziemy żałować nie tego zła, które uczyniliśmy, ale dobra, które mogliśmy uczynić, a je zaniedbaliśmy.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:13 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Ważne jest, żeby mieć zaufanych przyjaciół. Najistotniejsze jest jednak ufać Panu, który nigdy nie zawodzi.


Miłość musi się spieszyć. Z miłością zawsze trzeba biec. Nie mów, że zaczniesz od jutra. Nie mów, że kiedyś. Dzisiaj!!


Święty Jan Paweł II: ?Powiedz mi jaka jest twoja miłość, a powiem ci kim jesteś?.


Nad każdym, który za Maryją powtarza "niech mi się stanie według twego słowa" Bóg roztacza swoją ojcowską opiekę i chroni mocą z wysoka.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:15 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Życia tak naprawdę nie można sobie do końca zaplanować. Nigdy nie wiadomo w jaki sposób przyjdzie nam wypełnić wolę Ojca.


Nie lękaj się konsekwencji jakie niesie ze sobą przyjęcie Jezusa. Historia nie zna przypadku, by ktoś się zawiódł. Zaufaj!


Bóg każdemu wyznaczył jego miejsce i dał sposobność, aby je osiągnąć. Zaakceptuj je!


Lękamy się o to, co ludzie o nas powiedzą, pomyślą, mniej natomiast troszczymy się o Bożą opinię o nas samych. Dlaczego tak jest?"Nie wiemy"


_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:17 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Nie jest ważne ile dam Panu Bogu - ważne jest czy daję Mu wszystko i ile jeszcze zostawiam dla siebie...


Świętość chrześcijanina polega na tym, by każdego dnia, w każdej sytuacji żyć z Bogiem.


Lavelle Louis kiedyś powiedział: "Trzeba chcieć istnieć dla drugiego człowieka, aby móc istnieć dla samego siebie."


Ktoś powiedział: Faryzeusze to ludzie, których tym bardziej przypominamy, im bardziej myślimy, że nimi nie jesteśmy.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:24 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Niestety dla wielu obecność w kościele to już bardziej tradycja i przyzwyczajenie niż prawdziwa, żywa wiara oparta na miłości do Pana Boga.


Jeśli masz odwagę obronić drugiego człowieka przed złymi słowami, niesprawiedliwymi osądami ? przyznajesz się do Chrystusa


"Być sola ziemi"... Tylko autentyk posiada wartość. Falsyfikaty nie są w cenie. Jakiej jakości jestem chrześcijaninem?


Wysłuchaj każdego, nawet niewierzącego, ale swoją opinię buduj na Biblii i nauce Kościoła, który ją pewnie objaśnia.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 kwie 2015, o 10:26 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Kto potrafi opuścić wszystko i iść za Jezusem, jest największym mutimiliarderem świata, do niego należy cały świat.


Do nieba nie wejdziesz sam, tylko z miłością innych... Jesteś wezwany po imieniu, więc zdobywaj świat.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Idź do strony nr...    Poprzednia 1 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!