Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 15 wrz 2014, o 13:50 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Grzecznościowo zamieszczam ogłoszenie dotyczące tej pielgrzymki do wspaniałego Świętego , za którego wstawiennictwem Jezus dokonał ponad 24 000 cudownych uzdrowień. Wszystko jest badane przez Kościół , wiele jest potwierdzonych.



Obrazek



Obrazek

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 wrz 2014, o 14:35 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Informacje o Libanie. 2012r.
http://www.wsandalachpara.pl/liban-2012/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 wrz 2014, o 14:54 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
UWAGA
: Na czas wyjazdu należy posiadać przy sobie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z
pielgrzymki.
W paszporcie nie może być wizy, pieczątki wjazdu i wyjazdu czy innych znaków świadczących o pobycie
w Izraelu, mających związek z tym państwem

Dotyczy to również posiadanych urządzeń, ubioru (np. ze znakami alfabetu hebrajskiego na metkach, w
nazwach itd.).



Wizy


Wydawane są bezpłatnie w stanowisku lotniskowej kontroli granicznej na 30 dni na podstawie formularza wjazdowego (białego) rozdawanego w samolocie i wstemplowywane w paszporcie jako stempel straży granicznej. Spotkałem się z opinią, że jeśli w paszporcie znajduje się wiza izraelska lub stempel graniczny z Izraela, to do Libanu nie ma wjazdu. Słyszałem również, że z wzajemnością. Podobno problemy z uzyskaniem wizy mają młode kobiety podróżujące samotnie. Sami przy przy przylocie byliśmy świadkami skierowania młodej dziewczyny ze stanowiska kontroli do biura kontroli granicznej. Jednak rzeczywistego powodu tego incydentu nie znamy.

Jako miejsce pobytu w Libanie podaliśmy, zgodnie z prawdą: St Charbel Monastery, Annaya, Jbeil. Służba bezpieczeństwa Libanu jest skrupulatna w wyłapywaniu przypadków mijania się z prawdą, choćby nieumyślnego dlatego warto być dokładnym. Wiza upoważnia do przemieszczania się po całym Libanie, jednak niektóre rejony (muzułmańska południowa część Bejrutu, dolina Bekaa w której rezyduje Hezbollah) są bardziej niebezpieczne niż pozostała część Libanu.

Przy wyjeździe z Libanu wypełnia się różowy formularz prawie identyczny jak wjazdowy, gdzie należy powtórzyć informacje podane przy wjeździe.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 wrz 2014, o 14:55 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Święty Charbel

W wieku 14 lat miał pragnienie wstąpić do zakonu, marzenie to spełniło się dopiero w roku 1851. W 1853r. złożył śluby zakonne i przybiera
imię zakonne Charbel jest to imię antiocheńskiego męczennika z 107 roku i oznacza pomazańca Bożego. Kończy studia teologiczne i 23.07. 1859r. otrzymuje święcenia kapłańskie. Jako młody ksiądz pomaga chrześcijanom prześladowanym i mordowanym przez muzułmanów i druzów, udzielając im schronienia w klasztorze w Annai. Po 17 latach i wielu prośbach o. Charbel 15.02.1875r. otrzymuje przeniesienie do Eremu ? pustelni Św. Piotra i Pawła położonej wysoko w górach (1350 m. n.p.m) w której mieszkało tylko 3 zakonników.

W prywatnej celi która miała zaledwie 6m2, umartwiał się, nosząc pod koszula włosiennice która drażniła jego ciało, nie zdejmował jej nawet do snu. Spał kilka godzin na dobe, resztę czasu przeznaczał na pracę, modlitwę i adorację najświętszego sakramentu.

Kiedy pewnego razu chciała go odwiedzić matka nie przyjął jej odpowiadając: teraz nie możemy się zobaczyć ale wkrótce spotkamy się w innym świecie. Znaczyło to, że o.
Charbel tak jakby umarł dla tego świata i przyjemności i z tym związanych i całkowicie poświęcił się byciu prawdziwym pustelnikiem. O. Charbel, spotykał się z innymi mnichami na wspólnym posiłku, nie chciał jednak aby podawano mu osobny obiad wolał raczej poczekać na resztki które pozostawili jego współbiesiadnicy. Będąc chłopcem, gdy postan
owił opuścić dom, aby służyć Bogu w zakonie, matka powiedziała do niego: ?Jeśli chcesz być zakonnikiem, to masz zostać świętym. Jeżelibyś nie został świętym ? nie chodź nigdzie!?. Odrzekł ? Zostanę świętym.W obecności o. Charbela dokonywanych jest wiele cudów a zakonnicy nazywali go już za życia świętym, gdyż z największą starannością oddawał poprzez swoje postępowanie swoje życie Jezusowi.

Najwięcej cudów i znaków dokonywana jest jednak po śmierci. Miała ona miejsce w wigilię Bożego Narodzenia w 1898r. W czasie jego nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zakonnicy zastali go rano leżącego na posadzce a z tabernakulum promieniowało jasne światło otaczające ciało ojca Charbela. Przeor zakonu powiedział wtedy: ?Straciliśmy błyszczącą gwiazdę, która swoją św iętością ochraniała Zakon, Kościół i cały Liban? ? ?Módlmy się, aby Bóg uczynił go naszym patronem, który będzie nas strzegł i prowadził przez ciemności ziemskiego życia?.

Po pogrzebie o. Charbela jego grób promieniował niewytłumaczalnym światłem przez 45 dni i nocy, zjawisko to, wzbudzało duże zainteresowanie chrześcijan i muzułmanów. Postanowiono przenieść trumnę z ciałem zmarłego do klasztoru. W czasie przenosin odkryto że ciało ojca nie było zesztywniałe jak to dzieje się po śmierci, lecz wiotkie jak za
życia. Wydzielało też miły zapach oraz najdziwniejsze, z ciała wydobywał się dziwnego pochodzenia olej. W konsekwencji w 24.07.1927r. ciało włożono do metalowej trumny i zamknięto w marmurowym grobowcu. Cały czas z ciała wydobywał się olej, którego zebrano w sumie ok. 100 litrów.W roku 1950 wydano kolejne polecenie komisyjnej ekshumacji z uwagi na przecieki oleju marmurowego grobowca i korozji trumny. W obecności ekspertów, stwierdzono brak stężenia pośmiertnego ? ciało wyglądało tak jak w chwili śmierci.



07.08.1952r. ma miejsce ostatnia ekshumacja. Ciało zmarłego zachowuje się jak poprzednio. Miejscowość Annaja staje jest miejscem cudów, modlitwy, masowych pielgrzymek i nawróceń. W 1965r. o Charbel został beatyfikowany a 09.10.1977r. kanonizowany przez papieża Pawła VI, od tego czasu olej nie wydobywa się już więcej z ciała pustelnika. Co roku grób Świętego odwiedza 4 miliony wiernych, a do dziś zarejestrowano ponad 23 tyś. cudownych uzdrowień.



----------------------------------------------------------------



Jaabata ? miejsce kultu św. Rafki(Rifka)

Św. Rawka zakonnica Urodziła się 29 czerwca 1832 r. w miejscowości Himlaya w libańskim regionie Metn w rodzinie katolickiej. Na chrzcie otrzymała imię Boutroussyeh (Pietra). Po śmierci matki w 1839 r. ojciec znalazł się w trudnej sytuacji finansowej i w 1843 r. posłał córkę do pracy jako służącą w domu zamożnego Libańczyka w Damaszku. Kiedy po czterech latach wróciła do domu, okazało się, że ojciec ożenił się po raz drugi. Zarówno macocha, jak jedna z ciotek chciały wydać ją za mąż, ale Boutroussyeh postanowiła zostać zakonnicą. Udała się wówczas do klasztoru Zgromadzenia Córek Maryi w Bikfaya, gdzie została przyjęta natychmiast. Ojciec i macocha próbowali przekonać ją, by wróciła do domu, ale bezskutecznie. Po zakończeniu nowicjatu 10 lutego 1856 r. złożyła śluby zakonne. 1 sierpnia 1858 r. została skierowana do seminarium w Ghazir, prowadzonego przez jezuitów. Pracowała tam w kuchni, uczyła się ortografii i arytmetyki, a w wolnym czasie pogłębiała znajomość języka arabskiego.Od 1860 r. była nauczycielką katechizmu i wychowawczynią w szkołach swojego zgromadzenia. W 1864 r. została przeniesiona do Maad, gdzie razem z inną zakonnicą założyła szkołę dla
dziewcząt. W tym okresie jej macierzyste zgromadzenie przechodziło poważny kryzys. Boutroussyeh modliła się żarliwie, prosząc Bo ga o pomoc w podjęciu decyzji zgodnej z Jego wolą.
Pewnego dnia w śnie ukazali się jej św. Jerzy, św. Szymon Słupnik i św. Antoni Pustelnik, który powiedział:

?Wstąp do Zakonu Libańskich Mniszek Maronickich?. Jeden z dobroczyńców Zgromadzenia Córek Maryi pomógł jej dostać się do klasztoru św. Szymona al ? Qarn w Aďtou.

Rozpoczęła w nim nowicjat 12 lipca 1871 r., a 25 sierpnia następnego roku złożyła uroczyste śluby zakonne i przyjęła imię Rafka, na pamiątkę swojej matki. Przeżyła w tym klasztorze 26 lat, dając przykład posłuszeństwa, gorliwości w modlitwie, ascezy, poświęcenia i pracowitości.W październiku 1885 r. podczas modlitwy prosiła Boga, by dał jej udział w zbawczej męce Chrystusa. Od tej pory cierpiała z powodu wielu dolegliwości, ale znosiła je z cierpliwością i pokorą. W 1897 r. została przeniesiona do nowego klasztoru w Jrabta. W 1899 r. całkowicie straciła wzrok, a wkrótce także została sparaliżowana. Dziękowała Bogu za wszystko, szczególnie za dar cierpienia.

Zmarła 23 marca 1914 r. w opinii świętości. Po jej śmierci, za jej wstawiennictwem także wiele osób zostało uzdrowionych. Ludzie, jako relikwie zabierają okruszki ziemi z jej grobu. Podobnie jak u o. Charbela, jej grób promieniował przedziwnym światłem.



Została beatyfikowana 17.11.1985r. i kanonizowana 10.06.2001r. przez naszego Papieża Jana Pawła II.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!