Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 22 lip 2012, o 15:33 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 25 kwie 2012, o 22:12
Posty: 1
?????? ??????? ??????
Parafia Św. Józefa P.O.Box 16
St. Joseph?s Parish 238210 Gvardiejsk; Russia
Phone: +7 40159 34295 e-mail: svdmos@inbox.ru


Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus ! Lipiec 2012 r.

Szanowni Państwo,

Bez większej ochoty, a nawet z pewnym ociąganiem przystępuję do pisania tego listu, choć wyboru nie mam. Powód jest poważny choć dobrze znany. Do poświęcenia kościoła w Znamieńsku pozostało nam zaledwie cztery miesiące, a tu pojawiły się trudności niemal nie do przezwyciężenia:

POTRZEBNY JEST NAM PŁOT !!!

Prace wewnątrz kościoła w Znamieńsku idą, choć powoli, ale jednak do przodu. Ból naszej głowy to jakieś przyzwoite ogrodzenie, szczególnie od strony cmentarza, gdzie zbierają się bezdomni i po swoich ?biesiadach? robią wycieczki na nasze terytorium. Jeśli już nic nie mogą ukraść to tutaj wybrali sobie miejsce na toaletę miejską. Wprawdzie jest postawiony płot, ale to tylko tymczasowo. Blacha z której jest wykonany już zaczyna rdzewieć i łatwo ją odginać.

Okazuje się, że płot to trudna inwestycja, gdyż na tabernakulum, wieczną lampkę, obrazy w ołtarzach sponsorzy ustawiają się w kolejce. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę z tego, że tak jak ołtarze i wieczna lampka, potrzebny kościołowi jest płot.

Znalazłem w Anglii organizację kościelną, która jest gotowa nam pomóc w wydatkach, ale jak zwykle potrzebny jest tzw. ?wkład własny? czyli ok. 30 % sumy kosztów. W naszym wypadku jest to ok. 5-6 tysięcy złotych, które jakoś musze zebrać, a resztę dołożą sponsorzy z Anglii.

Proszę więc znów o pomoc, pewnie po raz ostatni dla kościoła w Znamieńsku.

Wiem jednak, że i w Polsce wielu z naszych Dobrodziejów boryka się na co dzień z ogromnymi niedostatkami. Bezrobocie, stale rosnące ceny a niskie emerytury i renty nie sprzyjają wielkiej hojności w tych czasach. Wiem także, jak wiele podobnych apeli dziś wokół czytacie i słyszycie. Nie irytujcie się więc, widząc kolejną cegiełkę załączoną do tego listu. Odłóżcie ją po prostu na lepsze czasy, a w zamian podczas wieczornej modlitwy pamiętajcie o nas wszystkich tutaj na Wschodzie. Taka pomoc to równie dobra ?cegiełka? jak i te wysyłane złotówki.

O pamięć i modlitwę proszę, Szczęść Boże o. Jerzy Jagodziński, SVD


Mój adres w Rosji:

O. Jerzy Jagodziński, SVD
? /? 16
238210 Gvardeisk; Rosja


 Mój adres w Polsce:
 
O. Jerzy Jagodziński, SVD?                    
Skrytka .poczt. 44
14 ? 500
Braniewo
Polska
 


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!