Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 2 lut 2013, o 08:11 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
JAK DAWAĆ OSOBISTE ŚWIADECTWO ?
Warunki owocnego dawania świadectwa o Chrystusie




* Być pewnym, że Chrystus jest moim Panem i Zbawicielem, że jest w moim życiu, żyje we mnie, a ja w Nim.
* Upewnić się, że wszystkie moje grzechy są uznane i wyznane przed Bogiem w wierze w przebaczającą moc krwi Chrystusa wylanej na krzyżu.
* Upewnić się, że prowadzę życie w Duchu, że Chrystus zasiada na tronie mojego serca, a moje ?ja? jest Mu poddane.
* Dzielić się przy każdej okazji w prosty sposób swoją wiarą w Chrystusa z innymi.
* Modlić się.
* Iść, tzn. Wziąć inicjatywę w swoje ręce.
* Iść w miłości, w przekonaniu, że jestem narzędziem miłości Boga.
* Rozmawiać o Jezusie.
* Pozostawić Bogu rezultaty i Jemu przypisywać owoce.

Jeżeli będziemy stosowali wszystkie wymienione zasady, to nasze świadectwo na pewno będzie owocne i będziemy przeżywali wielką radość. Wtedy na pytanie: Co uważasz za najradośniejsze w swoim życiu? ? będziemy mogli odpowiedzieć: ? To, że przyjąłem Chrystusa i że mogę innych do Niego prowadzić. To jest najradośniejsze przeżycie w moim życiu i tym najlepiej mogę służyć innym
ludziom, moim braciom.
http://www.bobola.wroclaw.pl/57,0,0.html
ks. Franciszek Blachnicki




+++++++++++++++++++++++++++





1.Naśladuj pełną pokory i służebności postawę Jezusa Chrystusa .

2.Przygotuj się przez modlitwę. Proś Pana, aby był przy tobie obecny i błogosławił tych, którzy będą cię słuchać.
Proś Go szczególnie o umiejętność mówienia mądrze .

3.Porządkuj swoje myśli, robiąc notatki. Trzeba , abyś mieścił się w granicach wyznaczonego ci czasu .

4.Bądź naturalny, przedstawiaj swoje świadectwo krótko i z prostotą. Unikaj zbędnych szczegółów, które mogą oddalić cię od zasadniczego przesłania .

5.Niech twoje świadectwo ma wprowadzenie, rozwinięcie i zakończenie .

6.Uważaj na sformułowania ! Unikaj takich stwierdzeń, jak: ?Teraz, gdy żyję na nowo, moje życie jest wspaniałe? ; ?Jestem zbawiony dopiero od roku? itp.

7.Uważaj, by opowiadając swą osobistą historię nie zranić reputacji innych, odsłaniając ich wady czy grzechy .

8.Świadectwo składaj chętnie. Bóg patrzy mniej na umiejętności, a bardziej na gotowość.

9.Bądź odważny. Wyznawaj Jezusa Chrystusa przed ludźmi w taki sposób, aby On uznał ciebie przed Ojcem niebieskim.

10.Pamiętaj o ABC owocnego świadectwa :
- bądź słyszalny,
- bądź zwięzły,
- bądź skupiony na Jezusie Chrystusie .





źródło: http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/02 ... swiadectwo

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!