Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 5 sie 2014, o 07:30 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
5 sierpnia ? urodziny Najświętszej Maryi Panny


Prawdziwy dzień Narodzenia Najświętszej Maryi Panny 5 sierpnia.



W maju 1984 roku Matka Boża powiedziała do Jeleny Vasilij w Medziugorju, która w latach 1982-1987
wraz z przyjaciółką Marijaną Vasilij otrzymywała lokucje (słyszała wewnętrznie głos Matki Bożej), że
5 sierpnia przypadnie dwutysięczna rocznica Jej narodzin. O prawdziwym dniu swoich narodzin Matka
Boża powiedziała też Vicce.
Matka Boża przez Jelenę poprosiła także, aby na 5 sierpnia 1984 roku przygotowano się na dwutysięczną
rocznicę Jej narodzin.
W tym roku natomiast, 5 sierpnia 2014,
przypadają dwutysięczne trzydzieste
urodziny Matki Bożej.
Droga Matko Boża,
życzymy Ci wszystkiego najlepszego z okazji Twoich urodzin!
Dziękujemy Ci, że wciąż jesteś z nami.
W maju 1984 roku, Matka Boża przekazując w Medziugorju wiadomość o dwutysięcznej rocznicy swoich narodzin wskazała sposób, w jak chciałaby, aby przygotowano się do tego dnia:
?Przez wieleset lat całkowicie się wam oddałam. Czy to zbyt wiele,
zarezerwować dla Mnie trzy dni? W ciągu tych dni nie pracujcie, ale weźcie
różaniec i módlcie się! ?
Dodała jeszcze:
?W ciągu ostatniego ćwierćwiecza zapomniano o poście w Kościele katolickim?.

Gdy Jelena wyraziła wątpliwość:
Wiem, że wszystkie rodziny mogą modlić się po cztery godziny dziennie.
Ale jeśli to powtórzę ludziom, to się wycofają
, Matka Boża zapytała:
?Czy nie rozumiesz, że to zaledwie szósta część dnia??
Na początku sierpnia tego roku Matka Boża powiedziała:
?To orędzie jest przeznaczone dla Papieża i dla wszystkich chrześcijan.
Przygotujcie drugie tysiąclecie od moich narodzin, które rozpocznie się
5 sierpnia 1984. Przez wieleset lat poświęcałam wam całe moje życie. Czy
to dla was zbyt wiele, poświęcić mi trzy dni? Nie pracujcie przez te dni, ale
weźcie różaniec i módlcie się?.
I rzeczywiście, przed dwutysięczną rocznicą narodzin Matki Bożej, w Medziugorju modlono się nieustannie
i poszczono. Wielu się nawracało. Spowiadało siedemdziesięciu księży. Widzący stwierdzili, że Matka
Boża była w tych dniach bardzo radosna i powtórzyła:
?Jestem bardzo szczęśliwa. Czyńcie tak dalej. Nadal módlcie się i pośćcie.
Czyńcie tak dalej i uczyńcie mnie szczęśliwą każdego dnia?.
Matka Boża powiedziała też:
?Księża, którzy będą spowiadali, będą bardzo radośni tego dnia?.
Obecni w Medziugorju księża powiedzieli później, że nigdy w życiu nie odczuwali w swych sercach
takiej radości, jak spowiadając tego dnia.
W samym zaś dniu 5 sierpnia 1984 roku Matka Boża powiedziała:
?Nigdy przez całe życie tak nie płakałam z bólu, jak dzisiejszego wieczoru
płakałam z radości. Dziękuję wam!?
Zwyczaj intensywnej modlitwy i postu przed prawdziwym dniem narodzin Matki Bożej kontynuuje się
kolejnych latach, szczególnie w medziugorskich grupach modlitewnych.
Dzień 5 sierpnia jest szczególnym dniem. Jest to dzień bardzo wyjątkowy.
Już od pierwszych wieków chrześcijaństwa Matka Boża wybrała sobie 5 sierpnia jako szczególny dzień. Wypatrującemu potomka rzymskiemu senatorowi Janowi w objawieniu w 352 roku obiecała, że zostanie ojcem,
i poprosiła, żeby ufundował kościół Jej poświęcony, na miejscu który wskaże. Na potwierdzenie swojej
prośby wybrała sobie 5 sierpnia.
Tego dnia, jak zapowiedziała, w upalne lato, spadł śnieg, na rzymskie wzgórze Eskwilin. Wybudowano tam pierwszy w Europie Kościół poświęcony Matce Bożej. W dniu
5 sierpnia Kościół obchodzi rocznicę poświęcenia tego kościoła ? rzymskiej bazyliki Najświętszej Maryi
Panny, Matki Bożej Śnieżnej.
Choć przyjęty przez Kościół dzień narodzin Matki Bożej przypada 8 września, w prywatnej pobożności, wierząc w objawienia medziugorskie, zawsze można obchodzić jako uroczystość prawdziwy dzień Jej narodzin, który przypada na 5 sierpnia.
W broszurce poświęconej prawdziwej dacie narodzin Maryi pt.August 5th. What Are You Doing For
Her Birthday (A Friend of Medjugorie, s. 7) przytoczona jest rozmowa z 5 sierpnia 1999 roku, w której
wzięła udział Marija, widząca z Medziugorja. Gdy pewna dziewczyna wyraziła swoje zdanie, że Kościół
zmieni kiedyś liturgiczny dzień obchodów narodzin Matki Bożej na 5 sierpnia, rozmawiająca z nią osoba
zakonna stwierdziła, że nie zmieni, gdyż właśnie świętuje Jej Narodziny 8 września. W tym momencie
do dyskusji przyłączyła się Marija, odsłaniając fragment przyszłości, o której wie z objawień Matki Bożej,
potwierdzając, że pewnego dnia Kościół zmieni oficjalny liturgiczny dzień narodzin Maryi na 5 sierpnia,
gdyż w rzeczywistości jest to prawdziwy dzień Jej narodzin.
Matka Boża w czasie objawienia 5 sierpnia ubiera się w złote szaty, jest niewypowiedzianie piękna;
przychodzi ponadto bardzo radosna, towarzyszą jej trzej aniołowie, a nawet, co się nie zdarza,
raz dwukrotnie udzieliła błogosławieństwa bądź udziela szczególnego błogosławieństwa (objawienie
Mariji z 1999 roku, Ivanowi z 1985 roku). Ponadto, tego dnia w 1986 roku Matka Boża
zaleciła, aby w każdy czwartek czytać Ewangelię według św. Mateusza, gdzie jest napisane
?Nikt nie może dwóm panom służyć??, ?Nie możecie służyć Bogu i Mamonie? (Mt 6, 24-34).
Życzymy Ci raz jeszcze wszystkiego najlepszego,
Droga Matko Boża, z okazji dnia Twoich narodzin!
Przyjmij nasze modlitwy i posty, Królowo Pokoju,
Matko Kościoła i Matko nasza!
Otaczaj nas Swoją opieką i wstawiaj się za nami, Matko Odkupiciela



Źródło: http://www.duchprawdy.com
http://dzieckonmp.wordpress.com/2014/08 ... ryi-panny/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!