Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Idź do strony nr...    1 2   
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 24 sie 2013, o 14:37 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
1. Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy k.Lublina

Historia, informacje, zdjęcia
wawolnica/

Cuda uznane i potwierdzone
ksiegalask/

Strona sanktuarium
http://sanktuarium-wawolnica.pl/index.html



Dla pielgrzymów:
Pragniemy poinformować, że jesteśmy przygotowani do całorocznej obsługi przyjeżdżających i nocujących u nas pielgrzymów. Jest ich przez cały rok tysiące, szczególnie w dniach uroczystości odpustowych.
W ciągu roku oddajemy do ich dyspozycji "Dom Pielgrzyma". Z radością witamy w naszych progach zarówno grupy zorganizowane (do 60 osób), całe rodziny jak również pojedynczych Pielgrzymów. Posiadamy pokoje 2,3,4,5 osobowe z łazienkami. W razie potrzeby 6 osobowe. Istnieje możliwość skorzystania z kaplicy oraz zamówienia posiłków.
Cena: 25zł/os
Rezerwacja: tel. (0-81) 882-50-04

+
Nabożeństwa o uzdrowienie Duszy i ciała, w Wąwolnicy - KALENDARIUM
http://www.sanktuarium-wawolnica.pl/kalendarium.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 sie 2013, o 14:38 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
2. Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej
Misjonarze Świętej Rodziny

http://gorkaklasztorna.com/




Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej znajduje się w województwie wielkopolskim, powiat Piła. Na większości map nie jest oznaczone, dlatego planując dojazd należy szukać miasteczka Łobżenica, które jest oddalone 2 km od Górki Klasztornej.

DOM PIELGRZYMA

Na terenie naszego Sanktuarium znajduje się DOM PIELGRZYMA, w którym znajdują się pokoje gościnne 3-4 osobowe z łazienką, aula konferencyjna na 120 osób ze sceną i zaplecze kuchenne. Przystosowany jest on do potrzeb osób niepełnosprawnych - wyposażony został w podjazd oraz sanitariaty dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.


Głównie przyjmujemy rezerwacje zorganizowanych grup pielgrzymkowych o charakterze religijnym, a także grup pragnących odbywać oazy rodzinne, rekolekcje, dni skupienia i konferencje. Możliwa jest także rezerwacja dla osób indywidualnych.
Informacje można uzyskać pod numerem tel. 67 - 286 08 48 Wiecej na stronie http://www... .

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 28 wrz 2013, o 00:11 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
3. Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie (Wasilków)

SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ BOLESNEJ

POWSTANIE ŚWIĘTEJ WODY

Z powstaniem Świętej Wody związane są dwie legendy. Pierwsza sięga wieku XV, a według niektórych nawet XIII. Druga zaś wyjaśnia okoliczności poświęcenia kaplicy w roku 1719. Pierwsza legenda przywołuje czasy, gdy okolice obecnego Wasilkowa należały do niejakiego Bazylego. Młodszy z jego dwóch synów, Ivan, wskutek przewlekłej choroby, stracił wzrok, a wypędzony przez starszego brata z domu rodzicielskiego, musiał iść "za proszonym". Przez jakiś czas tułał się w posiadłościach swego ojca, opadłszy jednak zupełnie z sił, skierował swojebłagania o pomoc do Boga. We śnie ukazała mu się Matka Boża i rzekła: "W miejscu, gdzie leżysz, rozsuń ręką liście, rozgrzeb piasek, a znajdziesz wodę. Przemyj nią oczy, a będziesz zdrów". Niewidomy uczynił, jak mu kazano. Spod liści wytrysnęła obficie woda.

Przemył nią oczy i natychmiast przejrzał. Z wdzięczności za okazaną łaskę zbudował w tym miejscu niewielką studzienkę, wzniósł nad nią szałas i umieścił w niej ikonę Matki Bożej. Dało to początek pierwszej kapliczce. Miejsce nazwano "Święta Woda lub "Nad Świętą Wodą".
Druga legenda dotyczy pierwszych lat XVIII wieku. Mówi ona o tym, że unita Bazyli Papiernik z Supraśla na starość stracił wzrok. Jego syn, wywiózł ojca do lasu i tam go zostawił. Stary, niewidomy ojciec zaczął płakać i lamentować. Siedział właśnie pod dębem, na którym wisiał obraz Matki Bożej Bolesnej z sercem przebitym mieczem i ze łzami w oczach. Łzy te zaczęły spływać na jego ręce. Wtedy usłyszał też słowa: "Ja, Matka Ludzi, Matka Niebieska, uprosiłam Syna..., tu w pobliżu jest źródło, idź, umyj się, a będziesz widział". Tak uczynił i zaraz też przejrzał. Po powrocie do domu opowiedział synowi o swoim cudownym uzdrowieniu. Byli bogaci, więc postanowili w podzięce pobudować kaplicę nad źródłem. Poświęcił ją w 10 piątek po Wielkanocy w 1719 roku abp unicki Kiszka. Bazyli Papiernik stanął wtedy przed ludźmi i raz jeszcze zaświadczył o prawdziwości cudu. W ten sposób powstała pierwsza kaplica. Wcześniej wokół źródła mogła znajdować się cembrowina ułożona z kamieni wraz z ikoną Matki Bożej, osłoniętą drewnianym zadaszeniem. Tak rozpoczął się kult Matki Bożej Bolesnej. Prawdopodobnie w okolicy na uroczysku przebywał na stałe jakiś mnich lub pustelnik, roztaczający opiekę nad kaplicą.


W DRODZE POWROTNEJ ZE ŚWIĘTEJ WODY BĘDZIEMY MIJAĆ PO LEWEJ STRONIE PIĘKNY, STARY CMENTARZ. NIE NALEŻY ON WPRAWDZIE DO PARAFII P.W. MATKI BOŻEJ BOLESNEJ, LECZ PRZEJEŻDZAJĄC TAK BLISKO BYŁOBY SZKODA TAM NIE ZAJŚĆ.

OSTATNIE TRZY ZDJĘCIA NA STRONIE POCHODZĄ Z TEGO WŁAŚNIE CMENTARZA.

źródło http://www.sanktuaria.bialystok.opoka.o ... ryjny3.htm

+++




Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie (Wasilków)

Parafia Matki Bożej Bolesnej
ul. Ks. Rabczyńskiego 2
Wasilków - Święta Woda


Choć powstanie Świętej Wody owiane jest licznymi nieprawdopodobnymi legendami sięgającymi do czasów średniowiecza, to pierwsza rzetelna i udokumentowana wzmianka o tym miejscu pochodzi dopiero z roku 1719. Wówczas człowiek imieniem Bazyli - po dwóch latach od utraty wzroku, po przybyciu na uroczysko nazwane później Święta Woda, cudownie ozdrowiał. Był on związany z zakładem wytwarzającym papier na rzecz drukarni OO. Bazylianów w Supraślu, stąd też do historii przeszedł jako "Bazyli papiernik". Dokumenty historyczne pozwalają na utożsamienie go z ówczesnym dzierżawcą supraskiej papierni - szlachcicem Bazylim Samotyją Lenczewskim, pochodzącym ze starej rzymskokatolickiej rodziny osiadłej w sąsiedniej parafii w Dobrzyniewie Kościelnym. W akcie wdzięczności uzdrowiony szlachcic w ciągu tygodnia ufundował nad źródłem drewnianą kaplicę, którą w 10-ty piątek po Wielkanocy w 1719 roku poświęcił za błogosławieństwem opata supraślskiego metropolity unickiego Abpa Leona Kiszki, jeden z supraskich Bazylianów. Tak się rozpoczyna historia tego wyjątkowego miejsca.

Kult Matki Bożej Bolesnej, ściągał do tego miejsca katolików obrządku greckiego i łacińskiego. Od chwili poświęcenia kaplicy przebywali przy niej pustelnicy bazyliańscy. W rozwoju katolickiego kultu w Świętej Wodzie ważnym wydarzeniem było nadanie przez Stolicę Apostolską dnia 18 stycznia 1778 roku przywileju odpustowego.

Odtąd przybywający tutaj na Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Bolesnej oraz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po spełnieniu odpowiednich warunków ustalonych przez Kościół, mogli dostąpić łaski odpustu.

W 1795 roku Święta Woda, podobnie jak Wasilków, znalazła się w rękach zaborców pruskich, a w 1807 r. - rosyjskich. Po okresie wyniszczających wojen napoleońskich kaplicę odnowiono i powtórnie poświęcono pod wezwaniem Siedmiu Boleści Najświętszej Maryi Panny. Dnia 21 czerwca 1815 roku unicki biskup brzeski Jozafat Bułhak z okazji odremontowania sanktuarium nadał mu kolejny odpust.

W 1839 r. car Mikołaj I doprowadził do brutalnego zlikwidowania unii kościelnej na terenie imperium rosyjskiego. Prześladowania nie ominęły unitów supraskich przywiązanych do wiary katolickiej i wspólnoty eklezjalnej z łacinnikami. Wskutek likwidacji Kościoła unickiego duch zjednoczenia ustąpił na rzecz idei lansowanych przez carat. Święta Woda, podobnie jak pobliski klasztor w Supraślu, zostały przekazane duchowieństwu prawosławnemu. W tym czasie kult Matki Bożej Bolesnej ustaje jako niezgodny z kanonami rosyjskiej Cerkwi. Mimo odgórnych nakazów miejscowi duchowni prawosławni nie zdecydowali się jednak na schowanie czy unicestwienie cudownego obrazu. W 1876 roku konsekrowano tutaj nową, tym razem prawosławną, murowaną kaplicę. Usytuowano ją kilkanaście metrów od dotychczasowej drewnianej, którą rozebrano. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, katolicy przystąpili do rewindykacji swoich świątyń, plebanii i klasztorów. Oficjalny zwrot kaplicy świętowodzkiej nastąpił w dniu 30.11.1921 roku, a poświęcenie i przywrócenie pierwotnego tytułu sanktuarium "Matki Bożej Bolesnej" dnia 26.12.1921 roku. Nie wprowadzono jednak żadnych zmian w wyglądzie zewnętrznym. "Inwentarz" z roku 1936 podpisany przez ówczesnego proboszcza Antoniego Gajlewicza podaje losy kultowego obrazu Matki Bożej: "Kaplica posiada kopię cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej. Oryginał tego cudownego i historycznego obrazu został wywieziony do Rosji przez duchownego prawosławnego, proboszcza cerkwi wasilkowskiej Siergieja Leiniewicza, przed okupacją niemiecką w roku 1915". Święta Woda, straciła rzecz najcenniejszą - cudowny obraz Matki Bożej Bolesnej. W odzyskanej świątyni miejsce historycznego wizerunku zajęła jej wierna kopia - czczona w Świętej Wodzie w okresie międzywojennym, a także tuż po II wojnie światowej. Obecne wizerunki Matki Bożej Bolesnej zostały namalowane przez panią Helenę Rabczyńską, matkę ks. Proboszcza Wacława Rabczyńskiego.

Ponieważ większość prawosławnych z Wasilkowa i okolic miało przodków unitów, kult Matki Bożej Bolesnej przyjął się również w tym wyznaniu. Jednakże ma on charakter lokalny związany z obrazem Matki Bożej Bolesnej znajdującym się współcześnie w prawosławnej cerkwi w Wasilkowie. Obraz powstał w czasie, gdy istniał oryginał, jest więc wiernym odbiciem cudownego obrazu Matki Bożej Bolesnej, przed którym wspólnie modlili się onegdaj katolicy obu chrześcijańskich rytów.

Okres II wojny światowej wpłynął bardzo niekorzystnie na stan kaplicy. Od dnia 1.01.1940 roku została zajęta przez Armię Czerwoną. Do czasu ewakuacji sowietów w końcu czerwca 1941 roku, została przez nich zbezczeszczona, zrujnowana i po części spalona. Po zakończeniu wojny aż do roku 1949 murowana kaplica pozostawała w całkowitej ruinie. Prace przy jej odbudowie powierzono ks. Wacławowi Rabczyńskiemu - najpierw wikariuszowi, a od 1951 roku proboszczowi parafii Wasilków. Od tego momentu zaczął się nowy, znamienny okres w historii Świętej Wody. Pierwszą inwestycją była budowa Groty, która miała być według planów ks. Rabczyńskiego kopią groty z Lourdes we Francji. Druga wielka inwestycja to Kalwaria Świętowodzka, której budowę zainicjowano mniej więcej w połowie 1955 roku. Rozpoczęto ją od "odrestaurowania i upiększania Kaplicy i Groty w Świętej Wodzie oraz wybudowania 7 ołtarzy Męki Pańskiej na wzgórzach przyległych zwanych świętowodzkimi...". Te poczynania księdza Proboszcza wywołały zaniepokojenie władz komunistycznych. Posunięto się aż do zniszczenia stacji Męki Pańskiej. Nastąpiło to dnia 14.01.1956 roku. Ocalały figury w obrębie Świętej Wody i cmentarza grzebalnego, gdzie w czerwcu 1969 roku złożono ciało księdza Wacława Rabczyńskiego.

Przez następne lata kaplica pozostawała pod zarządem Parafii Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie. Po nawiedzeniu w Świętej Wodzie dnia 22 marca 1996 roku Figury Matki Bożej Fatimskiej, nastąpił dynamiczny rozkwit tego miejsca. W 1997 roku przy Sanktuarium powstała Góra Krzyży, Pomnik III Tysiąclecia. W tym samym roku utworzona została Parafia pod wezwaniem Matki Bożej Bolesnej, obecnie jako czwarta parafia katolicka w Wasilkowie. Święta Woda jest szczególnym miejscem miasta i gminy Wasilków. W bliskiej odległości znajdują się miejscowości: Dąbrówki, Studzianki, a do parafii należą mieszkańcy osiedli: Leśne i Dąbrówka oraz miejscowości Złota Wieś, Horodnianka, Złotoria i Podratowiec.

W roku 2000 Święta Woda była Sanktuarium Jubileuszowym Roku Świętego Archidiecezji Białostockiej. Znakiem szczególnym tego czasu łaski jest rozwijająca się Góra Krzyży zwana też Górą Bożego Miłosierdzia, z Jubileuszowym Krzyżem Pielgrzymów (wysokości 25m) oraz krzyże w kościele, pobłogosławione przez Jana Pawła II dnia 6 marca i dnia 4 października 2000 roku na Watykanie. W ostatnich latach zmodernizowano część drogi krajowej nr 19, biegnącej przy Sanktuarium, wybudowano pętlę autobusową oraz Dom Parafialny, zamieszkały od dnia 4.08.2000 roku. W roku 2002 w 100-lecie urodzin Księdza Wacława Rabczyńskiego - Proboszcza Wasilkowa, miejscowa społeczność przeżywała "Rok Księdza Rabczyńskiego". Z tej okazji w pobliżu sanktuarium wybudowano Dróżki Siedmiu Boleści, odnowiono Kapliczki Różańcowe, rozpoczęto remont kościoła. Sanktuarium dostało też piękną iluminację groty, Góry Krzyży, kapliczek i położonego malowniczo w otoczeniu lasów kościoła. W roku 2003 w 25-lecie pontyfikatu Jana Pawła II, w Drugiej Pielgrzymce Rowerowej do Rzymu, grupa pątników przekazała Ojcu Świętemu miniaturę groty świętowodzkiej. Pielgrzymi ze Świętej Wody są wdzięczni Papieżowi za każdorazowe pozdrowienia, a szczególnie za słowa "Święta Woda brzegi rwie" wypowiedziane dnia 26.07.1998 roku. Wcześniej - w 1999 roku - Ojciec Święty pobłogosławił czczony obecnie przez wiernych wizerunek Matki Bożej Bolesnej.

Święta Woda staje się ważnym miejscem na religijnej mapie polskich sanktuariów maryjnych. W bieżącym roku parafianie i pielgrzymi przygotowują się do Intronizacji Obrazu Matki Bożej Bolesnej, co ma nastąpić w dniu 27 sierpnia 2006 r. na zakończenie prac remontowych i budowlanych przy Sanktuarium.



źródło: http://www.archibial.pl/sanktuaria.php?sankt=7

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 28 wrz 2013, o 00:25 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
4. Szlakiem Maryjnym - Białystok i okolice.

http://www.sanktuaria.bialystok.opoka.o ... aryjny.htm

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 9 paź 2013, o 11:58 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
5. Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu

http://www.lichen.pl/pl

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 13 maja 2014, o 17:58 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 12 maja 2014, o 12:57
Posty: 43
Patrząc na te wszystkie sanktuaria maryjne i cześć, jaką się jej oddaje, zastanawiam się, czy nie przekroczono tu granic, prowadzących do bałwochwalstwa.

Co o tym sądzicie?


Na górę
Post: 13 maja 2014, o 19:40 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Nigdy za dużo czci Bogu i Maryi , nigdy.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 14 maja 2014, o 08:31 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 12 maja 2014, o 12:57
Posty: 43
Cytuj:
Nigdy za dużo czci Bogu i Maryi , nigdy.
Co do Boga, to się zgadzam.

Czy Biblia zaleca oddawanie czci Maryi? Z tego, co mówi Biblia, to nie. Chyba, że coś przeoczyłem.


Na górę
Post: 14 maja 2014, o 16:12 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Oddawanie czci Maryi jest konsekwencją zdarzeń następujących i jest jak skała obecnie i pewne oraz zatwierdzone przez Kościół rzymsko-katolicki. A jak jest zatwierdzona świętość Maryi przez kościół to nic więcej nam nie trzeba i nie wolno tego podważać. Bo albo akceptujemy i jesteśmy posłuszni Kościołowi albo odcinamy się i oddalamy od Boga i tworzymy sekty trzymając się kurczowo i z klapkami na oczach tego co nam pasuje lub nam wmówiono...

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 15 maja 2014, o 15:53 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 12 maja 2014, o 12:57
Posty: 43
Cytuj:
Oddawanie czci Maryi jest konsekwencją zdarzeń następujących i jest jak skała obecnie i pewne oraz zatwierdzone przez Kościół rzymsko-katolicki. A jak jest zatwierdzona świętość Maryi przez kościół to nic więcej nam nie trzeba i nie wolno tego podważać. Bo albo akceptujemy i jesteśmy posłuszni Kościołowi albo odcinamy się i oddalamy od Boga i tworzymy sekty trzymając się kurczowo i z klapkami na oczach tego co nam pasuje lub nam wmówiono...
Jeżeli trzymasz się tego, co mówi Kościół bez uwzględnienia Pisma Świętego, to właśnie to jest sekciarstwem. Nie uważasz?


Na górę
Post: 15 maja 2014, o 16:24 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Wszystko co pochodzi od Ducha Świętego jest dobre. Oczywiście że Pismo Święte stanowi część bardzo znaczącą w obrazie naszej wiary i jest cennym skarbem ale nie jedynym.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 16 maja 2014, o 09:05 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 12 maja 2014, o 12:57
Posty: 43
Cytuj:
Wszystko co pochodzi od Ducha Świętego jest dobre. Oczywiście że Pismo Święte stanowi część bardzo znaczącą w obrazie naszej wiary i jest cennym skarbem ale nie jedynym.
No i tu właśnie się nie zgadzamy. List 2 do Tymoteusza 3:16, 17 podaje, że to właśnie Pisma, które znamy dzisiaj jako Biblia powinno regulować nasze życie i wierzenia. Powód jest prosty:

"Duch zaś otwarcie mówi, że w czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów" (1 Tm. 4:1).

"Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie" (1 Jana 4:1).


Na górę
Post: 16 maja 2014, o 12:08 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 15 lip 2012, o 15:19
Posty: 292
Jezus odchodząc dał KLUCZE PIOTROWI i co za tym idzie? pełna władza!! Piotr podejmował decyzje według swojego rozeznania i pod natchnieniem Ducha a po Piotrze byli kolejni Papieże i do dnia dzisiejszego więc każde decyzje PApieża są wiążące i ważne więc powinniśmy czytać ENCYKLIKI czy inne cenne publikacje a nawet KAZANIA PAPIEŻA FRANCISZKA które w prosty sposób dają wskazówki do życia :)


Na górę
Post: 16 maja 2014, o 14:49 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 12 maja 2014, o 12:57
Posty: 43
Cytuj:
Jezus odchodząc dał KLUCZE PIOTROWI i co za tym idzie? pełna władza!! Piotr podejmował decyzje według swojego rozeznania i pod natchnieniem Ducha a po Piotrze byli kolejni Papieże i do dnia dzisiejszego więc każde decyzje PApieża są wiążące i ważne więc powinniśmy czytać ENCYKLIKI czy inne cenne publikacje a nawet KAZANIA PAPIEŻA FRANCISZKA które w prosty sposób dają wskazówki do życia :)
Co prawda Piotr otrzymał klucze, ale to nie były klucze władzy tylko klucze królestwa. Z Biblii absolutnie nie wynika, żeby Piotr miał większą władzę od innych apostołów. Klucze te oznaczały zupełnie co innego.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ]  Idź do strony nr...    1 2   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!