Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Cudowny medalik - wyjaśnienie symboli gwiazdek i podejrzeń
PostNapisane: 25 kwi 2013, o 23:19 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6499
Skąd: Polska
Warto przeczytać aby nie mieć więcej obaw przed noszeniem cudownego medalika w obecnej formie z gwiazdkami. Wyjaśnienie szerokie -

http://www.maryjni.pl/cudowny-medalik-a ... onskie,664

Św. Maksymilian Kolbe używał takich medalików, jakie do dziś są produkowane i rozpowszechniane przez Niepokalanów.
Zobaczmy zdjęcie z archiwum Niepokalanowa - http://www.maryjni.pl/galeria_foto,cudowny-medalik,82 .

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Cudowny medalik - wyjaśnienie symboli gwiazdek
PostNapisane: 25 kwi 2013, o 23:21 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6499
Skąd: Polska
"....W związku z powstałym zamieszaniem wokół tego cudownego daru z nieba, przypominamy historię jego powstania oraz zachęcamy do odwiedzania forum dyskusyjnego na stronie internetowej http://www.maryjni.pl, gdzie szerzej jest omawiany ten problem. Trzeba podejść do sprawy odpowiedzialnie i rozważnie, i nie dać się oszukać podstępom złego, który - jak mawiał sam św. Maksymilian Kolbe - "nasamprzód stara się pozbawić swą ofiarę Cudownego Medalika Niepokalanej, pod jakimkolwiek pozorem, a potem już mu łatwo idzie" (Dlaczego?, Pisma nr 1084).

Ludziom, zdezorientowanym przez zamieszanie wprowadzone wokół rzekomych "masońskich znaków" na Medaliku, odpowiadamy mniej więcej tymi słowy:

Nie każda gwiazdka 5-ramienna jest pentagramem.

Nie każdy pentagram (symbol harmonii, piękna i dążenia do doskonałości - zob. firma o nazwie "Pentagram" i wikipedia) jest odwróconym pentagramem (symbol satanistyczny). Tak jak nie każdy krzyż (znak chrześcijański) jest odwróconym krzyżem (znak satanistyczny).

Św. Maksymilian Kolbe używał takich medalików, jakie do dziś są produkowane i rozpowszechniane przez Niepokalanów. Zob. zdjęcie z Archiwum Niepokalanowa.

Cudowny Medalik nie jest talizmanem i nie "działa" sam z siebie - tym bardziej znajdujące się na nim symbole nie "działają" same z siebie - tylko tą siłą, jakiej są poświęcone, a Medaliki z Niepokalanowa są poświęcone Bogu i Niepokalanej.

Ci, którzy odrzucają medalik ze względu na znajdujące się tam rzekome "pentagramy" czy inne "masońskie znaki", popadają w herezję bałwochwalstwa, bo przyznają siłę działania rzeczy-symbolowi, a nie TEMU, KTÓREMU są one poświęcone.

Pentagram sam w sobie nie jest zły - dopiero odwrócony pentagram i poświęcony szatanowi nabiera cech okultystycznych i złych. Tak jak Krzyż - jest dobry. Dopiero odwrócony jest symbolem przyjętym przez satanistów.


Jeśli to pomoże uratować zagubione chrześcijańskie serca, aby z ufnością nosiły Medalik Niepokalanej Jej poświęcony - to proszę rozesłać te wyjaśnienia do swoich znajomych, którzy mają podobne wątpliwości. Na jak największą Bożą chwałę przez Niepokalaną!

Pozdrawiam i z serca błogosławię
O. Piotr M. Lenart, red. nacz. "RN"

Masoneria. Symbole masońskie,
Rycerz Niepokalanej nr 5/2010, s. 147

Jako organizacja tajemna masoneria posługuję się licznymi tajemnymi znakami, z których symbol świątyni jest najbardziej wymowny.

Symbolika masońska czerpała z wielu źródeł. Przeplatają się w niej wątki judaistyczne, chrześcijańskie i antyczne. Część nawiązuje do średniowiecznych narzędzi cechów mularskich, z których najbardziej charakterystyczne to: cyrkiel, kielnia, węgielnica, młot, dłuto, pion. Znakiem "firmowym" i uniwersalnym masonerii jest węgielnica (u dołu) i cyrkiel (u góry), najczęściej z wpisaną w środek literą G.

Świątynia jest podstawowym elementem symboliki masońskiej. Świątynią określane jest miejsce spotkań masonów, czyli loża. W rycie szkockim wschodnia część pomieszczenia nosi nazwę loży, a zachodnia świątyni. Przy wejściu wewnątrz loży stoją dwie kolumny - Jakin (męska) i Boaz (żeńska). Na kolumnie Boaz uwidaczniany jest często świat, na drugiej - niebo.

Szachownica (biało-czarne kwadraty) - podstawa świątyni; obrazuje ziemię, a zarazem kosmos i nieuniknioność śmierci.

Wschód (Orient) - symboliczna orientacja masońska, nawiązująca do położenia Ziemi Obiecanej - Izraela.

Gwiazda (pentagram)- symbol światła, wiedzy, doskonałości.

Trójkąt - symbol nauki.

Oko - symbol świadomości, mądrości, Wielkiego Architekta.

Monogram G - umieszczany często w centrum płonącej pięcio- lub sześcioramiennej gwiazdy, jest interpretowany jako odniesienie do wyrazów grande, grand ("wielki"), nawiązanie do geometrii oraz greckiego gnosis ("wiedza").

Symbole te widoczne są w masońskich budowlach, ubiorach, publikacjach, być może także w amerykańskich dolarach. Ma to na celu uwidocznienie, że coś jest masońskie lub firmowane przez tę organizację. Błędem jest jednak dopatrywanie się ich wszędzie tam, gdzie są użyte podobne elementy. Część symboli masoneria przejęła z innych kultur i religii, co nie znaczy, że te kultury i religie ich już używać nie mogą, jak to jest np. w przypadku Cudownego Medalika, na którego rewersie widnieje dwanaście gwiazdek, mających zupełnie inne znaczenie od masońskiego pentagramu.


http://www.maryjni.pl/cudowny-medalik-a ... onskie,664

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.