Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 17 kwie 2015, o 12:49 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Ks. Stanisław Małkowski: O UFNOŚCI W ZWYCIĘSKIE BOŻE MIŁOSIERDZIE

Komu być posłusznym dla osobistego i wspólnego dobra? Kogo wybierać i popierać? Oto pytanie oraz apel do ludzkich sumień i decyzji.



Gdy Sanhedryn kierując się zazdrością wystąpił przeciw Apostołom, zakazując im nauczania w imię Jezusa, oni odpowiedzieli: ?Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi? (Dz 529). Wówczas arcykapłani wpadli w gniew i chcieli Apostołów zabić, ale usłyszeli radę Gamaliela: ?Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich; jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl i sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie jej zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem; usłuchali go? (Dz 5,38n.).

Taka sama rada mogłaby i dzisiaj wpłynąć na postawę prześladowców Kościoła, gdyby mieli rozum. Walka z Kościołem i tym, co Kościół głosi, wynika nie tylko z agresywnej niewiary, a raczej z próby zastąpienia wiary w prawdę i dobro wiarą w skuteczność kłamstwa i zła, ale również z braku rozumu. Bezsensowne popieranie i wdrażanie bezrozumnych ideologii np. przez przyjęcie konwencji ?przemocowej? lub ?pakietu energetyczno-klimatycznego? stawia obecnych promotorów zła (w rodzaju przedstawicieli władz III RP) poza wiarą i rozumem. Niech przynajmniej nie udają katolików i niech wreszcie stracą poparcie ludzi wierzących i myślących.

Posłuszeństwo Bogu oznacza sprzeciw wobec władców, którzy kłamią i szkodzą, a jednocześnie gotowość poddania się władzy miłosiernego Jezusa Chrystusa Króla Polski. Mówi o tym Maryja Królowa Polski w słowie do naszego narodu: ?Wszyscy Polacy są moimi dziećmi, wszyscy Polacy są moimi poddanymi; jesteście narodem wybranym, jesteście narodem królewskim; nadchodzi czas błogosławiony, nadchodzi czas pokoju w Królestwie moim, nadchodzi czas mojego panowania w waszych sercach; ja Królowa Matka przygotuję dziedzictwo dla Syna i oddam Jemu tron i panowanie; kochane dzieci moje, módlcie się, rozpocznijcie nowennę przed 3 maja; ten dzień jest dniem zwycięstwa; Amen, Królowa??


Śpiewamy w Apelu Jasnogórskim ?Maryjo, Królowo Polski, jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam?. To wołanie zobowiązuje do przyjęcia królowania Chrystusa w ojczyźnie przez ręce i Niepokalane Serce Maryi Matki Króla. Przez Maryję przyszedł Chrystus, gdy Bóg stał się Człowiekiem. Przez Maryję Królową przyjdzie do nas Jezus Chrystus Król Polski. Nierozłączna jest władza obojga ? Matki i Syna. Popada w sprzeczności każdy, kto chce królowania Maryi, a nie chce panowania w Polsce Jej Syna.

Grzechy przeciwko jedności i współpanowaniu Maryi i Chrystusa są w Polsce popełniane myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem. Początkiem jest zdeprawowana myśl o panowaniu człowieka wraz z jego rozumem, postępowaniem i pragnieniem, aby zająć miejsce Boga i uczynić siebie stwórcą i zbawcą, władcą swojego losu. ? Ów król jest nagi ? trzeba dzisiaj zawołać z prostotą i odwagą dziecka.

Spowiadający się katolicy często nie rozumieją, czym są grzechy myślą, utożsamiając je z pokusami i natręctwami, które zresztą nie są grzechem. Tymczasem grzeszą bez poczucia winy, traktując wybiórczo prawdy wiary i prawa moralne oraz stawiając swoje błędne poglądy ponad obiektywną prawdą. Jeżeli w ogóle ma jakieś poglądy wysoki urzędnik, posłuszny swoim mocodawcom i wypowiadający się w formie bełkotu (np. prezydent III RP), to wypowiada je w stylu: ?jestem za życiem, więc popieram in vitro?, ?jestem przeciwko przemocy wobec kobiet, więc popieram odpowiednią konwencję?.

Czy to głupota, czy cynizm i zdeprawowanie? Trzeba wyzwolić się z oparów absurdu i zdecydowanie sprzeciwić się siewcom zła. Również w rachunku sumienia należy uświadomić sobie swoją winę i ją szczerze z żalem wyznać, np. mówiąc w konfesjonale: ?zgrzeszyłem ciężko, głosując za koalicją rządzącą PO-PSL i popierając krętaczy u władzy, ponosząc tym samym współodpowiedzialność za skutki ich złych decyzji?.

Polska ginie przy współudziale wielu Polaków; a najbliższe dwa lata mogą okazać się decydujące dla naszej przyszłości. Wprawdzie wszystko jest w ręku Boga, ale skoro Bóg zechciał podzielić się swoją władzą na jakiś czas z nami, korzystajmy z tych możliwości, jakie jeszcze mamy w duchu: Módl się i pracuj.

Ks. Stanisław Małkowski



źródło: http://wirtualnapolonia.com/2015/04/17/ ... osierdzie/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!