Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Poproś papieża Franciszka o reakcję - www.ratujmyrodzine.pl
PostNapisane: 31 sty 2015, o 11:34 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6389
Skąd: Polska
Zamieszczam poniżej list Instytutu ks.Piotra Skargi do wszystkich ludzi dobrej woli:

„A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo"
Mt 19, 9


Drogi Przyjacielu!

czy przytoczone powyżej słowa samego Jezusa Chrystusa mogą pozostawiać jakiekolwiek wątpliwości co do zasady nierozerwalności małżeństwa?

Okazuje się, że – owszem – mogą. Okazuje się, że takie wątpliwości pojawiają się nawet u tych, których zadaniem jest rozjaśniać je w umysłach wiernych – biskupów.

Na pewno domyślasz się, o czym mówię. W końcu jesteś – podobnie jak ja – świadomym swojej wiary katolikiem, który na bieżąco śledzi wszystkie doniesienia z życia Kościoła.

Na pewno wiesz zatem, co wydarzyło się na ubiegłorocznym Synodzie Biskupów ds. Rodziny. Pamiętasz zamieszanie, które powstało wskutek postulatu grupy hierarchów, aby dopuścić do Komunii Św. rozwodników żyjących w nowych związkach.

To jednak nie wszystko. „Homoseksualiści posiadają dary i cechy, które mogą zaoferować wspólnocie chrześcijańskiej” – tak brzmiał fragment raportu powstałego w trakcie synodu…

„Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą (…) nie odziedziczą królestwa Bożego” – tak, piórem Św. Pawła Apostoła, głosi Pismo Święte!

Jak można nie dostrzegać olbrzymiego rozdźwięku pomiędzy słowami samego Boga a poglądami, które usiłuje lansować grupa postępowych biskupów?

Te zapisy na szczęście zostały odrzucone – zgrozą napawa jednak fakt, że za ich obecnością w finalnym dokumencie zagłosowała większość biskupów...

Zagrożenie dla tradycyjnego nauczania Kościoła o rodzinie nie minęło. W październiku tego roku ma się odbyć druga część synodu i możemy być pewni, że środowiska, które opowiadają się za „modernizacją” Kościoła, nie ustaną w swoich próbach odejścia od nauki Chrystusa.

Na szczęście jest jeden człowiek, który może położyć kres wszelkim próbom naruszenia nienaruszalnych prawd. Człowiek, który jest namiestnikiem Chrystusa na ziemi, w którego mocy jest jednym zdaniem uciąć wszystkie szkodliwe spekulacje…

Tym człowiekiem jest oczywiście nasz Ojciec Święty – Jego Świątobliwość Franciszek.

Postanowiliśmy więc zwrócić się do naszego Pasterza z synowską prośbą o zdecydowane słowo, które rozpędzi chmury zbierające się nad przyszłością naszych dzieci. O słowo, które będzie latarnią oświetlającą ich drogę.

W tym celu – wraz z naszymi Przyjaciółmi, zaniepokojonymi katolikami z całego świata – uruchomiliśmy międzynarodową stronę internetową:

www.RatujmyRodzine.pl


Klikając w powyższy link, przejdziesz do strony, zawierającej list, który – wraz z Twoim podpisem oraz podpisami wielu tysięcy wiernych z całego świata – dostarczymy Ojcu Świętemu, aby w swojej łaskawości raczył On poznać nasze obawy i położyć im kres.

Bardzo Cię proszę: nie zwlekaj i jak najprędzej dołącz do naszej akcji. Podpisanie listu zajmie Ci jedynie chwilę, a skutki tego podpisu mogą mieć nieocenione znaczenie przez wiele następnych lat!

Powinno być dla nas wszystkich otuchą, że w naszych staraniach nie zostaliśmy osamotnieni. Wielu hierarchów nie godzi się na jakiekolwiek odstępstwa od nauczania Chrystusa, w tym kardynałowie Gerhard Müller, Velasio de Paolis, Marc Ouellet czy Jego Eminencja Raymond Burke, który zwrócił się do nas z poruszającym apelem:

„Kościół powinien bronić małżeństwa, zamiast je osłabiać. Jego nierozerwalność nie jest pokutą ani cierpieniem. Jest wielkim pięknem i źródłem radości dla tych, którzy w małżeństwie trwają. Dlatego jestem bardzo zmartwiony i wzywam wszystkich katolików - świeckich, księży, biskupów – aby zaangażowali się, od teraz aż do nadchodzącego synodu, w głoszenie prawdy o małżeństwie”.

Odpowiadamy więc na wezwanie! Odpowiedz na nie i Ty. Raz jeszcze zachęcam Cię: wejdź na http://www.RatujmyRodzine.pl i zwróć się do Ojca Świętego z synowską prośbą o obronę chrześcijańskiej rodziny.

W Jezusie i Maryi

Sławomir Olejniczak
Prezes Instytutu
Ks. Piotra Skargi.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.