Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 23 paź 2012, o 10:32 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Źródło, poniżesz treści zaczerpnięte z
http://www.malirycerze.koszalin.opoka.o ... OR%C4%84CO

Fragment:

?

Pan Jezus: ?... Moja Krew oczyszcza świat z grzechów. I dlatego masz Mi dopomóc ratować świat przed wieczną zagładą. To jest Krew Boża, Krew Święta. Ona może zmyć każdą winę. Używaj Jej dobrze, bo musisz zdać z tego rachunek w jaki sposób z Niej korzystałaś i Jej używałaś. Zanieś Ją między ludzi i pokrop ich, żeby byli uratowani".

Słowa Matki Bożej:
"Jeżeli pragniecie być Moimi, to musicie się stopniowo, lecz systematycznie odsuwać od świata pamiętając o tym, że najpierw musi być spełniona Wola Boga i Wola Jego Matki. Musicie się także wyzbyć siebie samych, swego ?ja" bo służyć można tylko jednemu panu a nie dwom. Ten, co chce czynić tylko to co podoba się jemu, światu i ludziom, to nie może być Moim Apostołem, a jeszcze mniej Moim dzieckiem, bo napisane jest także w waszej Biblii: "Szukajcie najpierw Królestwa Bożego i Sprawiedliwości Jego, a wszystko inne będzie wam przydane". - Zostaliście umieszczeni na świecie tylko po to, by zasłużyć tu na Niebo, a nie po to, by używać w pełni życia i jego przyjemności, by wreszcie potem rozstać się z tym światem bez pojednania z Bogiem. W takim rozumieniu, wasze życie na ziemi i wszystkie prace ludzi byłyby wielką głupotą. Jeżeli pragniecie waszemu życiu nadać sens, to musicie postępować tak, by, ostatecznie zasłużyć na życie wieczne.
Jesteście bardzo szczęśliwymi mogąc służyć i kochać Boga tak Wielkiego, który jest waszym Stwórcą i Zachowawcą i mogąc żyć razem z Nim w wiecznej szczęśliwości. Jeżeli Ja, wasza Matka, upominam was, bo was bardzo kocham, wszystkich was! To bądźcie Mi posłuszni i pomóżcie Mi ratować waszych współbraci ich dusze przez Najdroższą Krew, która jako Krew Boga, sama tylko posiada tę moc by ratować od zagłady. Co by się z wami stało, Moje dzieci, gdyby ta Krew nie została za was przelana! Dlaczego nie mogłaby Ona teraz uratować was od wiecznej zagłady, jeżeli tylko pragniecie współpracować z Nią i spełniać polecenia zawarte w tej Książeczce? Jeżeli chcecie ratować ten grzeszny świat, musicie codziennie płacić waszą daninę modlitwy i ofiary, musi was to też trochę kosztować, aby ten cel osiągnąć. Nic nie może się wydać wam za wiele, przeciwnie, musicie czuć się ponaglanymi do czynienia coraz więcej. I to będzie tą najlepszą drogą, jedynie prawdziwą.
Dlatego też działa szatan przeciw temu dziełu w sposób szczególny. Wy wszyscy, kimkolwiek byście byli, kapłanami, zakonnikami lub ludźmi świeckimi oddanymi sercem sprawie Bożej, to waszą przydatność i uzdolnienia zawdzięczacie Mocy Najdroższej Krwi. Wszyscy święci poznali, że swoją świętość zawdzięczają Najdroższej Krwi, bo tylko dzięki Niej mogli się stać takimi. Jeżeli Przedwieczny, Potężny, w Trójcy Jedyny Bóg jest tak Mocny, to również Krew Jego Syna musi być Potęgą! Z tego powodu jest szatan bezsilny i nie może działać inaczej jak tylko oślepiać kapłanów i uczonych. Nie znajduje on chwili spokoju ze strachu, że i oni już wkrótce poznają wartość tej Krwi i będą Ją Czcić. Jest już łaską dla każdego człowieka, gdy to zrozumie i będzie umiał cenić Nabożeństwo do Najdroższej Krwi. Kto tego nie rozumie i nie chce przyjąć, ten jest jeszcze daleki od pojmowania Boga i Jego Mocy!
Dlatego jest wielką łaską dla was, że Bóg pozwolił Mi do was przyjść, bym wam to mogła powiedzieć i zachęcić was, abyśmy utworzyli ARMIĘ NAJDROŻSZEJ KRWI, której zadaniem będzie niesienie Mi waszej pomocy w ratowaniu dusz i dla ocalenia świata.
Jest Moim życzeniem, aby to wszystko zostało zapisane w tej książeczce, dlatego abyście mogli zrozumieć, że trzeba modlić się ofiarnie i niech nie wydaje się wam zbyt wielkim trudem. Kto ma dobrą wolę i będzie wypełniał to, o co proszę, tego będę darzyła Moją łaską i błogosławieństwem w sposób szczególny. Również nie pozwolę, aby poniósł on szkodę, jeśli będzie Mi ochotnie służył czynem, modlitwą i ofiarą i ratował swoich zagubionych braci przed wiecznością w piekle.


**************************
MODLITWY KU CZCI NAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA
**************************

O Krwi Najdroższa, o Krwi odkupienia, - napoju życia z Nieba dla nas dany! - O zdroju Łaski, o ceno zbawienia, - Ty grzechowe leczysz rany! Tyś w Jezusowym kielichu zamknięta, - abyś nas wszystkich życiem napawała, - abyś dla świata, Krwi Boska, Prześwięta, - Miłosierdzie wybłagała. O Krwi Najdroższa, przez Serce przeczyste, - gdzie Twoje źródło miałaś na tej ziemi, - cześć Tobie niesiem, dzięki wiekuiste - z Aniołami ze Świętymi.

HYMN DO KRWI CHRYSTUSA
Wszystkie narody klaszczcie w dłonie
I wykrzykujcie Bogu głosem radosnym,
Albowiem Pan Najwyższy, objawił nam Miłosierdzie Swoje.
Nie oszczędził on bowiem Syna swego,
Lecz Go wydał za wszystkich nas, byśmy się zbawili i oczyścili
Z grzechów naszych Krwią Jego.
Abyśmy się Krwią Jego usprawiedliwili
I wybawili od gniewu Jego.
Abyśmy, którzy od Niego oddzieleni byliśmy,
Znów się zjednoczyli przez krew Syna Jego.
Panie Boże mój cóż Ci oddam
Za wszystko coś mi dał, Kielich Zbawienia wezmę
I mocy Krwi Twojej wzywać będę
Śpiewajcie Jezusowi wszyscy Święci Jego,
Śpiewajcie i wyznawajcie świętość Jego,
Albowiem On nas umiłował
I obmył we Krwi Swojej. Został Wspomożycielem
I Zbawicielem naszym.
Na wieki bądź sławiona Krwi Jezusowa,
Albowiem uczyniłaś nam te cuda.
Bądź pochwalony Jezu na wieki
I niech się napełni niebo i ziemia chwałą
Krwi Jego. Jezusowi Synowi Bożemu,
Który nas Krwią swoją odkupił
Pójdźcie pokłońmy się.

Drogocenna Krwi Jezusa!
Ty byłaś Okupem za grzechy ludzkości, jesteś Napojem Zbawienia i Kąpielą oczyszczenia dla naszych dusz. Bezustannie wstawiasz się za ludźmi u Tronu Najwyższego Zmiłowania. Adorujemy Cię pokornie. Na ile nas stać, pragniemy wynagradzać za obelgi, którymi obrażają Cię ludzie, a zwłaszcza ci, którzy odważają się bluźnić przeciw Tobie. Któż nie chciałby uwielbiać Tej Krwi? Przecież jest Ona nieskończenie kosztowna. Któż nie chciałby kochać Jezusa, który tę Krew przelał? Cóżby się z nami stało, gdybyśmy nie byli tą Krwią odkupieni? Kto sprawił, że Ta Krew wypłynęła z żył naszego Pana aż do ostatniej kropli? Sprawiła to Miłość. Tak, ta Miłość jest bezgraniczna. Ona daje nam balsam Zbawienia. Jest to drogocenny balsam. Wytrysnął On z nigdy nie wysychającego Źródła Miłości. Spraw, by Cię uwielbiały i wychwalały wszystkie serca i wszystkie języki. Dzięki Ci teraz i po wszystkie wieki. Amen.

OFIAROWANIE NAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA
O Maryjo, Ty cudowna Matko Zbawiciela, jakże kochałaś Twojego Boskiego Syna. Jakie wielkie było cierpienie Twojego Boskiego Syna. Jakie wielkie było cierpienie Twojej duszy, gdy On tę Najświętszą Krew przelewał! Dla tej miłości i dla Twego cierpienia bądź naszą Wstawienniczką i Pośredniczką wszystkich Łask. Tobie, Przedwieczny, Ukochany Ojcze, przez Niepokalane Serce Maryi i ku Twojej nieskończonej czci ofiarujemy Przenajświętszą Krew Jezusa Chrystusa, jako zadośćuczynienie za nasze grzechy i grzechy całego świata, za Kościół św. za Ojca św. za Biskupów i Kapłanów za prześladowanych braci w wierze, za dzieci i młodzież, za nawrócenie grzeszników, za chorych i konających, za dusze w czyśćcu, za pokój i zbawienie całego świata!
Niech będzie uwielbione i pochwalone Najświętsze Serce i Drogocenna Krew Jezusa w Najświętszym sakramencie Ołtarza!(300 dni odp.)

LITANIA DO NAJDROŻSZEJ KRWI PANA JEZUSA
(podyktowana przez N.M.P. i zalecana do odmawiania)
Panie, zmiłuj się nad nami.
Chryste, usłysz nas,
Chryste wysłuchaj nas.
Ojcze z Nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata Boże,
Duchu Święty Boże,
Święta Trójco, Jedyny Boże,
Abyś umysły i serca spoganiałej ludzkości gruntownie odmienić raczył, przez zasługi Najdroższej KRWI, wysłuchaj nas Panie.
Abyś łaską Ducha Świętego, wszystkich poszukujących Boga oświecić raczył,
Abyś grzesznikom łaskę nawrócenia darować raczył,
Abyś grzeszników od wiecznego potępienia uchronić raczył,
Abyś diabelską złość zniszczyć raczył, (3x)
Abyś upadek bezbożności przyspieszyć i jej nosicieli nawrócić raczył,
Abyś wszystkim nienawiściom między narodami i wszystkim rozłamom w rodzinach kres położyć raczył,
Abyś zniszczył panowanie złego ducha w naszym narodzie i panowaniu Ducha Świętego drogę utorować raczył,
Abyś cierpiących w sercu, pocieszyć raczył,
Abyś nam łaskę głębokiego życia wewnętrznego i skupienia duchowego darować raczył,
Abyś nas w męstwie i nieustraszoności w prześladowaniach utwierdzić raczył,
Abyś nas codziennie od nowa duchem wybaczającej miłości napełniać raczył,
Abyś umiłowanych Oblubieńców Twojego Syna, Kapłanów, przez szczególne łaski wzmocnić raczył,
Abyś oziębłych i błądzących Kapłanów Twój ą łaską z powrotem do Ciebie przyciągnąć raczył,
Abyśmy Najświętszy Sakrament znowu więcej cenili i czcili,
Abyś w duszach młodzieńczych kapłańskie i zakonne powołania obudzić raczył,
Abyś nas w prawdziwej wierze wzmocnić i utwierdzić raczył,
Abyś nas szczęśliwą godziną śmierci obdarzyć raczył,
Abyś wszystkich naszych dobrodziejów i bliskich ochronić raczył,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przez zasługi Najdroższej Krwi, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przez zasługi Najdroższej Krwi, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przez zasługi Najdroższej Krwi, zmiłuj się na nami.
- Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko,
- Abyśmy się stali godni obietnic Chrystusowych.

MODLITWY SIEDEM OJCZE NASZ I SIEDEM ZDROWAŚ
MARYJO KU CZCI NAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA

TAJEMNICA PIERWSZA
OBRZEZANIE PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie pierwsze Rany, pierwsze Boleści i pierwsze przelanie Najświętszej Krwi Pana Jezusa za moje i wszystkich ludzi grzechy młodości, na zapobieganie pierwszych grzechów ciężkich, u dzieci i młodzieży, szczególnie w moim domu i moim pokrewieństwie.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA DRUGA
KRWAWY POT PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny. Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Serca Pana Jezusa na Górze Oliwnej, każdą kroplę Krwi z Krwawego Potu na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca na zapobieganie tym grzechom, na zwiększenie Miłości do Boga i do bliźnich naszych.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA TRZECIA
BICZOWANIE PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serca Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie te tysiące Ran okrutnej Boleści i Drogocenną Krew Pana Jezusa spowodowaną biczowaniem na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy serca, ciała i nieczystości na zapobieganie tym grzechom i na zachowanie niewinności zwłaszcza w moim pokrewieństwie, a szczególnie u dzieci i młodzieży.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA CZWARTA
CIERNIEM KORONOWANIE PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Rany, Boleści i Drogocenną KJTCW Pana Jezusa z Koronowania Cierniem na pokutę za wszystkie moje i wszystkich ludzie grzechy umysłu, na zapobieganie tym grzechom, na rozpowszechnianie Królestwa Chrystusowego na ziemi.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA PIĄTA
DŹWIGANIE KRZYŻA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie tę okrutną Mękę Drogi Krzyżowej i przelaną tam Drogocenną Krew na pokutę za wszystkie moje i wszystkie ludzi grzechy za bunt przeciw Twoim Świętym Postanowieniom, przeciw wszystkim innym grzechom i na ubłaganie prawdziwej Miłości do Krzyża.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA SZÓSTA
UKRZYŻOWANIE PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi ofiaruję Tobie Twojego Boskiego Syna na Krzyżu, Jego, przybicie do Krzyża, Jego Podniesienie na Krzyżu, Jego Święte Rany na Rękach, Nogach i Boku, Jego Drogocenną Krew, która wylała się za nas, Jego skrajną Biedę, Jego Posłuszeństwo i bezkrwawe odnawianie się Świętych Ran Jego we wszystkich Mszach Świętych na ziemi - na pokutę za skaleczenie Świętych Zakonnych ślubowań i reguł, na zadośćuczynienie za wszystkie moje i wszystkich ludzi grzechy, za chorych i umierających, za kapłanów i laikat, za życzenia i prośby Ojca Świętego, za odnowę rodzin chrześcijańskich, za umocnienie w wierze, za Ojczyznę moją i jedność rodzin i narodów, jedność Kościoła w Chrystusie, za dusze w czyśćcu cierpiące i te które znikąd ratunku nie mają.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...

TAJEMNICA SIÓDMA
OTWORZENIE ŚWIĘTEGO BOKU PANA JEZUSA
Ojcze Przedwieczny Boże, przez Najświętsze. Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi racz przyjąć otworzenie Świętego Boku i Serca Pana Jezusa za potrzeby Kościoła św. i na pokutę za grzechy moje i grzechy wszystkich ludzi. Racz przyjąć tą Drogocenną Najświętszą Krew i Wodę, która została przelana z Rany Boku i Boskiego Serca Pana Jezusa i racz nam być łaskawym i miłosiernym. O Przenajświętsza Krwi Chrystusa, racz oczyścić mnie i wszystkich ludzi od własnych i obcych win grzechowych. O Przenajświętsza Wodo z Najświętszego Boku i Serca Pana Naszego Jezusa Chrystusa, racz uwolnić mnie i wszystkich ludzi od kar za grzechy i racz ugasić mnie i wszystkim biednym duszom płomień czyśćcowy. Amen.
Ojcze Nasz... Zdrowaś Maryjo...
Panie i Boże nasz, racz nie karać nas za grzechy nasze według Świętej Sprawiedliwości Twojej, ale racz nam być łaskawym według Wielkiego Miłosierdzia Twego. Panie Jezu, który konałeś na Krzyżu za nas, zanurz w Swoim Najświętszym Konaniu na wieki nasze dusze, abyśmy dostąpili zbawienia przez Najświętszą Agonię Twoją. Uwielbiam Cię Ojcze przez Miłosierdzie Syna Twego. Boże, wierzę w Ciebie i ufam Dobroci Twojej teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.


RÓŻANIEC DO NAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA
Początek (na Krzyżyku) - Wierzę w Boga Ojca...
Na małych paciorkach mówimy - Ojcze nasz...
Na dużych paciorkach mówimy - Chwała Ojcu...
W sześciu tajemnicach - 5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
W siódmej tajemnicy - 3x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...

TAJEMNICA I
PAN PRZELAŁ KREW W CZASIE OBRZEZANIA
?Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu Imię Jezus"

Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiarujemy Tobie Drogocenną KREW JEZUSA cierpiącego w tajemnicy obrzezania na wynagrodzenie za grzechy młodości, za grzechy nieczystości, za grzechy nieposłuszeństwa Bożym Przykazaniom i o uświęcenie i ratunek dzieci i młodzieży w naszych rodzinach i na świecie.
5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłeś Twoją Najdroższą Krwią

TAJEMNICA II
PAN PRZELAŁ KREW, MODLĄC SIĘ W OGRÓJCU
?Pogrążony w udręce jeszcze usilniej się modlił, a Jego pot stał się jako gęste krople Krwi sączące się na ziemię?

Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiaruję Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA przelaną w Ogrójcu, a także Jego śmiertelną trwogę i konanie, na wynagrodzenie za grzechy zatwardziałości, obojętności i niewdzięczności ludzkich serc, za lekceważenie i znieważenie Bożych Przykazań i Sakramentów Świętych.
5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłaś Twoją Przenajdroższą Krwią

TAJEMNICA III
PAN PRZELAŁ KREW W CZASIE BICZOWANIA
?Wówczas uwolnił im Barabasza, a Jezusa kazał ubiczować i wydał na ukrzyżowanie"
Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiaruję Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA przelaną w czasie okrutnego biczowania, na wynagrodzenie za wszystkie ludzkie grzechy niemoralności, rozpusty oraz podziałów i nienawiści, za bezwstyd i rozwiązłość w strojach i obyczajach, za zgorszenie i wszelką demoralizację szczególnie dzieci i młodzieży, za bluźnierstwa, obmowy i fałszywe sądy i wszelkie grzechy języka.
5x Ojcze nasz ... lx Chwała Ojcu ...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłeś Twoją Przenajdroższą Krwią

TAJEMNICA IV
PAN PRZELAŁ KREW W CZASIE CIERNIEM KORONOWANIA
?Ubrali Go w purpurę i uplótłszy wieniec z cierni włożyli Mu na głowę i zaczęli Go pozdrawiać: ?Witaj Królu Żydowski"
Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi ofiarujemy Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA przelaną w czasie cierniem koronowania na wynagrodzenie za cierpienia, zniewagi i pohańbienie Boskiego Oblicza, Najświętszej Głowy Jezusa, Boskiej Godności i godności człowieka. Niech Ta Najdroższa KREW JEZUSA zgładzi grzechy ludzkiej pychy, głupoty, nienawiści, obmowy i wszystkie grzechy, które zrodziły się w ludzkich umysłach kiedykolwiek, a wyjedna nam Dary Ducha Świętego.
5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłeś Twoją Przenajdroższą Krwią.

TAJEMNICA V
PAN PRZELAŁ KREW NA DRODZE KRZYŻOWEJ
?A On sam dźwigając krzyż wszedł na miejsce zwane Miejscem Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota"

Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi ofiarujemy Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA przelaną na drodze krzyżowej na wynagrodzenie za grzechy nasze i grzechy świata przeciw Krzyżom uczynione, za znieważenie Krzyża Świętego, bluźnierstwa, przekleństwa, narzekania z powodu cierpień i krzyżyków danym nam dla naszego uświęcenia i zbawienia, za odrzucanie cierpień i doświadczeń. Niech ta NAJDROŻSZA KREW JEZUSA zgładzi nasze grzechy, nawróci grzeszników, zbawi dusze w czyśćcu cierpiące, uświęci nasze cierpienia i doda nam sił i miłości do wytrwania na drodze krzyżowej wiodącej do zbawienia.
5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Której odkupiłeś Twoją Przenajdroższą Krwią

TAJEMNICA VI
PAN PRZELAŁ KREW PRZY UKRZYŻOWANIU
?Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem". Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił"

Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiarujemy Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA przelaną w czasie przebicia Najświętszych Członków gwoździami naszych grzechów, na wynagrodzenie za wszystkie grzechy naszej wolności wykorzystanej do celów grzesznych i marnych, za odrzucenie Bożych Łask. Niech ta NAJDROŻSZA KREW JEZUSA zgładzi nasze grzechy, nawróci grzeszników, uświęci kapłanów i resztę naszego życia abyśmy go wykorzystali do zbawienia dusz naszych, naszych bliźnich i dla Chwały Bożej.
5x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłeś Twoją Przenajdroższą Krwią (lx)

TAJEMNICA VII
PAN PRZELAŁ KREW I WODĘ PRZY OTWARCIU BOKU WŁÓCZNIĄ
?Lecz kiedy podeszli do Jezusa, i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok i natychmiast wypłynęła krew i woda"
Ojcze Przedwieczny przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, ofiarujemy Tobie DROGOCENNĄ KREW JEZUSA, która wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusa przebitego włócznią naszych grzechów na wynagrodzenie za grzechy nasze i grzechy świata, które w ludzkich sercach zrodziły się kiedykolwiek. Za grzechy przeciw życiu, przeciw miłości, za niewdzięczność, zatwardziałość i nienawiść w sercach ludzkich, w naszych rodzinach, ojczyźnie i na świecie. Niech Ta NAJDROŻSZA KREW JEZUSA zgładzi nasze grzechy, nawróci grzeszników, zbawi dusze w czyśćcu cierpiące, uświęci nasze serca i zapali gorącą miłością ku Tobie Boże i miłością miłosierną do bliźnich naszych.
3x Ojcze nasz... lx Chwała Ojcu...
- Wspomóż Panie sługi Twoje,
- Które odkupiłeś Twoją Przenajdroższą Krwią.
Ojcze Przedwieczny, przyjmij od nas w ofierze Tę Boską Krew, którą Jezus Chrystus, Syn Twój, przelał w czasie Swej Męki. Przez Jego Rany, przez Głowę Jego zranioną kolcami, przez Jego Serce i wszystkie Jego Boskie zasługi, przebacz duszom i zbaw je. O Boska Krwi Zbawiciela mojego, uwielbiam Cię, z największą czcią i najgłębszą miłością dla wynagrodzenia Ci za zniewagi, które zadają Ci dusze.
O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako Zdrój Miłosierdzia dla nas. Ufam Tobie!

LITANIA DO NAJDROŻSZEJ KRWI CHRYSTUSA PANA
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson. Chryste, usłysz nas, Chryste, wysłuchaj nas.
Ojcze z Nieba, Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata, Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca przedwiecznego, Wybaw nas!
Krwi Chrystusa, wcielonego Słowa Bożego,
Krwi Chrystusa nowego i wiecznego Przymierza,
Krwi Chrystusa, przy konaniu w Ogrójcu spływająca na ziemię,
Krwi Chrystusa, tryskająca przy biczowaniu,
Krwi Chrystusa, brocząca spod cierniowej korony,
Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu,
Krwi Chrystusa, zapłato naszego zbawienia,
Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia,
Krwi Chrystusa, która w Eucharystii poisz i oczyszczasz dusze,
Krwi Chrystusa, zdroju Miłosierdzia,
Krwi Chrystusa, zwyciężająca złe duchy,
Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników,
Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców,
Krwi Chrystusa, rodząca Dziewice
Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych,
Krwi Chrystusa, ochłodo pracujących,
Krwi Chrystusa, pociecho płaczących,
Krwi Chrystusa, nadziejo pokutujących,
Krwi Chrystusa, otucho umierających,
Krwi Chrystusa, pokoju i słodyczy serc naszych,
Krwi Chrystusa, zadatku życia wiecznego,
Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otchłani czyśćcowej,
Krwi Chrystusa, wszelkiej chwały i czci najgodniejsza,
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.
V. Odkupiłeś nas Panie, Krwią Swoją.
R. I uczyniłeś nas Królestwem Boga naszego

Módlmy się
Wszechmogący wieczny Boże, któryś Jednorodzonego Syna Swego ustanowił Odkupicielem świata i Krwią Jego dał się przebłagać, daj nam, prosimy, godnie czcić zapłatę naszego zbawienia i dzięki Niej doznawać obrony od zła doczesnego na ziemi, abyśmy radowali się wiekuistym szczęściem w Niebie. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.

SIEDEM OFIAROWAŃ KRWI PRZENAJDROŻSZEJ
1. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Przenajdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu, na chwałę Twojego Imienia, za nadejście Twojego Królestwa i za zbawienie wszystkich dusz.
(Po każdym ofiarowaniu powtarza się):
V. Chwała Ojcu...
R. Jak była...
V. Niech będzie zawsze błogosławiony i uwielbiony Jezus,
R. Który nas Krwią Swoją odkupił.

2. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na ołtarzu, o rozwój Kościoła, za Ojca Świętego, biskupów, kapłanów, zakony i o uświęcenie ludu Bożego.

3. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu, w intencji nawrócenia grzeszników, o umiłowanie Twojego Słowa i o jedność wszystkich chrześcijan.

4. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu za kierujących społecznościami, o chrześcijańskie obyczaje w życiu publicznym i o pokój i sprawiedliwość między narodami.

5. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu, o uświęcenie prac i cierpień, za biednych, chorych, strapionych i za tych wszystkich, którzy polecili się naszym modlitwom.

6. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu, za potrzeby duchowe i doczesne nas samych, naszych krewnych i dobroczyńców oraz naszych nieprzyjaciół.

7. Ojcze Przedwieczny, składamy Ci w ofierze Krew Prze-najdroższą, którą Jezus przelał na krzyżu i każdego dnia ofiaruje na Ołtarzu, za tych, którzy dzisiaj przejdą do życia wiecznego oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, o ich wieczne zjednoczenie z Chrystusem w chwale.
(Na końcu mówią wszyscy)
Niech będzie uwielbiona Krew Jezusa teraz i zawsze
i na wieki wieków. Amen.

KORONKA
DO NAJDROŻSZEJ KRWI PANA JEZUSA
Na dużych paciorkach:
O Jezu, okryj Twoją Przenajdroższą Krwią cały świat! Obmyj, wszystek brud grzechowy i odnów świat przez Ducha Świętego.
Na małych paciorkach:
O mój Jezu, przebaczenia i Miłosierdzia, przez zasługi Twej Najdroższej Krwi.

OFIAROWANIE SIĘ NAJDROŻSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA
Dzięki Ci, Panie Jezu Chryste, że stałeś się człowiekiem, aby przynieść na ziemię miłość Przedwiecznego Ojca. Dzięki Ci, Synu Boży, że przyjąłeś nasze ciało i krew, że stałeś się naszym Bratem i Przyjacielem. Dzięki Ci, Dobry Pasterzu, że dałeś życie za owce swoje, aby Twoją Krwią obmyć do czysta i uświęcić tych wszystkich, którzy przyjmuj ą T woj e Słowo i uczestniczą w Ofierze Pojednania. Ciebie, Panie, chwalimy i uwielbiamy ze wszystkimi Aniołami i Świętymi, ponieważ Twoją najdroższą Krwią zmazałeś winę ludzkości. Ciebie wysławiamy i czcimy, bo dzięki temu, że oddałeś swoje życie, odzyskaliśmy nadzieję; dzięki temu, że za nas umarłeś, śmierć stała się nam bramą zbawienia; ponieważ okazałeś nam miłosierdzie, możemy w jedności z Tobą stać się źródłem miłosierdzia i pojednania. Chwalimy i wielbimy Cię, nasz Zbawicielu, bo przez chrzest i bierzmowanie włączyłeś nas w Twoje święte Ciało, Kościół. W Eucharystii wzmacniasz więź miłości i pokoju. W sakramencie pokuty leczysz rany naszego ziemskiego pielgrzymowania i odnawiasz życie łaski, kiedy je utracimy. Ciebie, Jezu, wysławiamy i czcimy za Twoje Słowo i wszystkie Sakramenty, które czynią nas żywymi członkami Kościoła. Dziękujemy Ci za tych, którzy w Twoim zastępstwie kierują owczarnią, którą Ty nabyłeś Twoją własną Krwią. Dziękujemy Ci, Panie, także za wszystkich ludzi, dzięki którym uwierzyliśmy w Ciebie, dzięki za tych wszystkich, którzy wprowadzili nas na drogę Twojej miłości. Szczególnie chcemy Ci dzisiaj podziękować za to, że dzięki Twojej świętej Krwi znaleźliśmy sens życia, cierpienia i śmierci. Ponieważ Ty z miłości dla nas stałeś się człowiekiem, cierpiałeś i umarłeś na krzyżu, my także możemy przez nasze życie, cierpienie i umieranie okazać Bogu Ojcu i wszystkim naszym bliźnim prawdziwą miłość. Dlatego ofiarujemy się dzisiaj (na nowo) Twojej Najdroższej Krwi. Odnawiamy swoje przyrzeczenie chrztu św. i pragniemy bardziej świadomie, radośnie i z większą gotowością być członkami Twojego Mistycznego Ciała, którym jest Kościół. Naszym życiem chcemy "dopełniać to, czego brakuje cierpieniom Chrystusa", aby świat powrócił do domu Ojca. Niech nasz czas będzie Twoim czasem; naszą radością niech będzie to, co Ciebie raduje; niech naszym cierpieniem uczestniczymy w Twojej zbawczej miłości. Z Tobą pragniemy oddać naszą krew i życie dla zbawienia wszystkich ludzi. Panie, pozwól nam wraz z Tobą być strumieniem miłosierdzia, które zwycięża strach i złe duchy, które upadającym daje nowe siły, które cierpiących pociesza i umacnia, szukającym wskazuje drogę, zagubionych prowadzi do nawrócenia, poświęconym Bogu dodaje odwagi, trwa przy umierających, a zmarłym, którzy potrzebuj ą oczy szczenią przychodzi z pomocą. Panie Jezu Chryste, niech Twoja Najdroższa Krew uczyni nas wiernymi temu ofiarowaniu, którego dzisiaj dokonujemy (odnawiamy). Uczyń nas gorliwymi w rozważaniu i oddawaniu czci tajemnicy Twojej Najdroższej Krwi, a nasze życie niech będzie uwielbieniem Ojca, który jest w niebie i pomaga ludziom do zbawienia. Maryjo, Matko Najdroższej Krwi, módl się za nami! Święty Kasprze, módl się za nami! Święty Franciszku Ksawery, módl się za nami! Błogosławiona Mario de Mattias, módl się za nami!

AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NAJŚWIĘTSZEJ KRWI JEZUSA CHRYSTUSA
W pełnej świadomości mojej nicości a zarazem Twojej o Miłosierny Zbawicielu wielkości upadam do Twoich stóp i dziękuję Ci za tak wiele dowodów Łask, które Ty mnie niewdzięcznemu stworzeniu okazałeś, a szczególnie, że Ty mnie przez Twój ą Najświętszą Krew uwolniłeś z szatańskiej mocy zepsucia.
W obecności mojej ukochanej Matki Maryi, mojego Anioła Stróża, moich Świętych Patronów, całego Dworu Niebieskiego poświęcam się o Najukochańszy Jezu, z całą szczerością serca, jak nąjdobrowolniej, Twej Najdroższej Krwi, przez którą Ty cały świat odkupiłeś od grzechu, śmierci i od piekła.
Ja............. przyrzekam Ci, licząc na pomoc Twojej Łaski, z całych mych sił i według mych możliwości, budzić i rozszerzać nabożeństwo do Twojej Najświętszej Krwi, ceny naszego Odkupienia, tak, aby Twa Krew, tak bardzo godna adoracji, od wszystkich była uczczona i uwielbiona. W ten sposób chcę moją niewierność przeciw Twojej Najdroższej Krwi i Miłości wynagrodzić i Tobie zadośćuczynić za tak liczne profanacje i znieważenia, które ludzie Twojej Najdroższej Cenie naszego Zbawienia zadają. O! Gdyby można było moje własne grzechy, moją oziębłości i wszystkie moje zniewagi, którymi Ciebie o Najdroższa Krwi kiedykolwiek znieważyłem, unicestwić! Patrz, o najukochańszy Jezu, oto ofiaruję Ci też miłość, cześć i uwielbienie, które Twój a Najświętsza Matka, Twoi wierni uczniowie i wszyscy święci, Twej Najdroższej Krwi przynieśli. Proszę Cię, zechciej nie myśleć więcej o mojej dotychczasowej niewierności i oziębłości, a wszystkim bluźniercom zechciej wszystko przebaczyć. Pokrop o Boski Zbawicielu T woj ą Najdroższą Krwią mnie jak również wszystkich ludzi, abyśmy Cię o Ukrzyżowana, Miłości Zbawiciela, od zaraz, całym sercem miłowali i cenę naszego Odkupienia po wszystkie czasy jak najgodniej czcić mogli. Amen.

GODZINA MIŁOSIERDZIA
Ojcze Niebieski, Boże Miłosierdzia! Jezu ukrzyżowany, miłuję Cię z głębi mego skruszonego serca! Z głębi duszy żałuję, najłaskawszy Zbawicielu, który kiedy będziesz moim Sędzią, że Ciebie, Boga Najświętszego, tak ciężko obrażałem grzechami. O Panie, Tyś za mnie i za grzechy moje w Ogrójcu straszną trwogę śmiertelną cierpiał i krwawym potem się oblewał. Najcierpliwszy Boże, Tyś za moje złości, za moje grzeszne słowa był wyszydzany, oczerniany, opluwany, policzkowany, znieważany. Najświętszy Jezu, Tyś znosił cierpliwie za mnie i za moje grzechy zmysłowości, nieczystości i pychy, bolesne biczowanie i cierniem koronowanie. Łaskawy Zbawicielu, Tyś był za mnie jak Baranek - cichy i niewinny na zabicie wiedziony. Tyś za mnie i za moje winy, za moje niecierpliwości, gwałtowne wybuchy gniewu niósł ciężki krzyż. Tyś był za mój bezwstyd z szat obnażony. Dobry Jezu, Tyś był jako prawdziwy mąż boleści, zelżywościami nasycony i za moje niezliczone przewiny do krzyża przybity. Tyś za me wiarołomstwa wobec Ciebie umierał na krzyżu w strasznych boleściach, w zupełnym opuszczeniu. Tyś za mnie i za moje nałogi grzeszne przelał Swą Najświętszą i Najdroższą Krew aż do ostatniej kropli. Moje grzechy były przyczyną Twej bolesnej Męki i śmierci. Żal mi o Jezu wszystkich moich złości dla Twej Miłości. Któryś cierpiał za mnie Rany, Jezu Chryste zmiłuj się nade mną. Obym Cię nigdy nie był obraził, obym Cię nigdy nie był na nowo krzyżował grzechami swoimi! Udziel mi Najsłodszy Zbawicielu, przebaczenia, daj Łaskę trwałej poprawy, zupełnego zadośćuczynienia przez pokutę i życie w Miłości i łasce Twojej! Boże, bądź miłościw mnie grzesznemu! Najsłodszy Jezu, nie bądź mi sędzią, ale Zbawicielem! Jezu, Boże mój, kocham Cię nade wszystko. O Maryjo, nadziejo nasza, Matko Miłosierdzia, Współodkupicielko i Pośredniczko Wszystkich Łask, przyczyń się za nami!

PSALM 50 (51)
Zmiłuj się nade mną, Boże, w Miłosierdziu Swoim, w ogromie Swej litości zgładź nieprawość moją. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego. Uznaję bowiem nieprawość swoją a grzech jest zawsze przede mną. Przeciwko Tobie Samemu zgrzeszyłem i czyniłem, co złe jest przed Tobą, byś się okazał sprawiedliwy w Swym wyroku i prawy - w Swoim Sądzie. Oto zrodzony jestem w przewinieniu i w grzechu poczęła mnie matka. Oto w szczerości serca masz upodobanie, a w głębi duszy uczysz mnie mądrości. Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty, obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję. Spraw, bym usłyszał radość i wesele: niech się radują kości, któreś skruszył. Odwróć Oblicze Swe od moich grzechów i zniwecz wszystkie moje przewinienia. Stwórz, o Boże, we mnie serce czyste i odnów we mnie moc ducha. Nie odrzucaj mnie od Swego Oblicza i nie odbieraj mi świętego Ducha Swego. Przywróć mi radość z Twego Zbawienia i wzmocnij mnie duchem ofiarnym. Będę nieprawych nauczał dróg Twoich i wrócą do Ciebie grzesznicy. Ód kary za krew przelaną uwolnij mnie Boże, Boże, mój Zbawco, niech język mój z weselem sławi Twoją sprawiedliwość. Otworzysz moje wargi. Panie, a usta me będą głosić Twą Chwałę. Ofiarą bowiem Ty się nie radujesz, a całopalenia, choćbym dał, nie przyjmiesz. Ofiarą moją, Boże, duch skruszony, pokornym i skruszonym sercem, Boże, nie wzgardzisz. Panie, okaż Syjonowi Łaskę w Swej dobroci, abyś odbudował mury Jeruzalem. Wówczas przyjmiesz prawe ofiary, dary i całopalenia, wtedy będą składać cielce na Twoim ołtarzu.

MODLITWA DO NIEZGŁĘBIONEGO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(na ostatnie czasy)
Królu i Panie Niezgłębionego Miłosierdzia Bożego. Z wielką ufnością podamy do Twych stóp i błagamy za grzesznikami całego świata - ratuj ich i uwalniaj od sideł szatańskich. Jezu Miłosierny, niech promień Twej Miłości i Miłosierdzia ogarnie ich, aby nie zginęli w grzechu nie pojednawszy się z Tobą i nie wezwawszy Imienia Twego. Jezu, Ty wszystko możesz, błagamy Ciebie, ratuj nas i cały świat przez Miłosierdzie Twoje, Kto na ziemi więcej kocha nas jak Ty Jezu? Więc błagamy za grzesznikami całego świata, przyjdź im z pomocą Okazywałeś Miłosierdzie przez Tyle wieków, okaż i teraz w te ostatnie czasy. Jezu, niech ta wylana krew ich obmyje, ta Krew, która wytrysnęła z Serca Twego dla nich. Dlatego błagamy Ciebie o słodki Jezu i wołamy tysiąckrotnie - ratuj ich. Wiemy, że Twe Ojcowskie Serce boleje nad tymi upadłymi duszami. Nie pozwól, aby szatan się cieszył z tak wielkiej liczby dusz. Ty jesteś Królem i Panem Nieba i ziemi, okaż Swoją Wszechmoc przez Miłosierdzie Boże dla świata grzesznego. Jezu Ufamy Ci i ufać nie przestaniemy. Ofiarę składamy z siebie u Twych Stóp, jako Mali Rycerze Miłosierdzia Bożego zjednoczeni z Twym Miłosierdziem, aby Ci pomagać w zbawieniu świata. Amen.

KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Na początku:
lx Ojcze nasz, Zdrowaś i Wierzę w Boga...
Na dużych paciorkach:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.
Na małych paciorkach:
Dla Jego Bolesnej Męki, miej Miłosierdzie dla nas i całego świata.
Zakończenie:
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem (3x)
* * *
O Krwi i Wodo, któraś wytrysnęła z Serca Jezusowego, jako zdrój Miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie!

LITANIA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson, Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas. Ojcze z Nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
Synu Odkupicielu świata Boże, zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami.
Miłosierdzie Boże, Największy przymiocie Stwórcy, - ufamy Tobie.
Miłosierdzie Boże, najwyższa doskonałości Odkupiciela,
Miłosierdzie Boże, niezgłębiona Miłości Uświęciciela,
Miłosierdzie Boże, wyrazie największej potęgi Pana,
Miłosierdzie Boże, w stworzeniu Duchów Niebieskich,
Miłosierdzie Boże, powołujące nas z nicości do istnienia,
Miłosierdzie Boże, ogarniające Wszechświat cały,
Miłosierdzie Boże, darzące nas życiem nieśmiertelnym,
Miłosierdzie Boże, chroniące nas przed zasłużonymi karami,
Miłosierdzie Boże, dźwigające nas z nędzy grzechu,
Miłosierdzie Boże, usprawiedliwiające nas w Słowie Wcielonym,
Miłosierdzie Boże, wypływające z Ran Chrystusowych,
Miłosierdzie Boże, tryskające z Najświętszego Serca Jezusa,
Miłosierdzie Boże, dające nam Najświętszą Maryję Pannę za Matkę miłosierdzia,
Miłosierdzie Boże, w objawieniu Tajemnic Bożych,
Miłosierdzie Boże, w ustanowieniu kościoła Powszechnego
Miłosierdzie Boże, w ustanowieniu Sakramentów św.
Miłosierdzie Boże, przede wszystkim w Sakramencie Chrztu i Pokuty, Miłosierdzie Boże, w Sakramencie Ołtarza i Kapłaństwa.
Miłosierdzie Boże, w powołaniu nas do wiary Świętej,
Miłosierdzie Boże, w nawróceniu grzeszników,
Miłosierdzie Boże, w uświęceniu sprawiedliwych,
Miłosierdzie Boże, w udoskonaleniu świątobliwych,
Miłosierdzie Boże, zdroju chorych i cierpiących,
Miłosierdzie Boże, ukojenie serc udręczonych,
Miłosierdzie Boże, nadziejo dusz zrozpaczonych,
Miłosierdzie Boże, towarzyszące wszystkim ludziom zawsze i wszędzie,
Miłosierdzie Boże, uprzedzające nas łaskami,
Miłosierdzie Boże, pokoju konających,
Miłosierdzie Boże, rozkoszy niebiańska zbawionych,
Miłosierdzie Boże, ochłodo i ulgo dusz czyśćcowych,
Miłosierdzie Boże, niewyczerpalne źródło cudów,
Baranku Boży, któryś okazał największe Miłosierdzie w odkupieniu świata na Krzyżu, przepuść nam Panie.
Baranku Boży, który się miłosiernie ofiarujesz za nas w każdej, Mszy Świętej, wysłuchaj nas Panie.
Baranku Boży, który z nieprzebranego Miłosierdzia gładzisz grzechy nasze, zmiłuj się na nami.
- Miłosierdzie Boże ponad wszystkie dzieła Jego.
- Przeto Miłosierdzie Pańskie na wieki wychwalać będziemy.

Módlmy się:
Boże, którego Miłosierdzie jest niezgłębione, a skarby litości nieprzebrane, wejrzyj na nas łaskawie i pomnóż w nas ufność w Miłosierdzie Swoje, byśmy nigdy w największych nawet trudnościach nie poddawali się rozpaczy, lecz zawsze ufnie zgadzali się z Wolą Twoją, która jest samym Miłosierdziem.
Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, Króla Miłosierdzia, który z Tobą i Duchem Świętym okazuje nam Miłosierdzie teraz i na wieki wieków. Amen.

?POD TWOJĄ OBRONĘ"
DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
Uciekam się do Twego Miłosierdzia, Boże łaskawy, który sam jeden tylko jesteś dobry. Choć nędza moja wielka i przewinienia liczne, ufam jednak Miłosierdziu Twojemu, jesteś bowiem ?Bogiem Miłosierdzia i Ojcem wszelkiej pociechy". Od wieków nie słyszano, nie pamięta ziemia, ani Niebo, by dusza Twemu Miłosierdziu ufająca, była zawiedziona. Boże litościwy, jedynie Ty usprawiedliwić mnie możesz, tylko Ty nie odrzucisz mnie nigdy, gdy się udaję skruszony do Miłosierdzia Twego, u którego nikt nie doznał odmowy, choćby był największym grzesznikiem. Ponieważ przyrzekłeś mi, o dobry Zbawicielu, że prędzej niebo i ziemia obróciłyby się w nicość, aniżeliby duszy Tobie ufającej nie ogarnęło Miłosierdzie Twoje. Spraw, aby żadna dusza do Ciebie się zbliżająca nie odchodziła bez przebaczenia, bez pociechy i nowych przeobfitych łask. Amen.

AKT OFIAROWANIA SIĘ
BOSKIEMU MIŁOSIERDZIU
O Najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufam bezgranicznie Twojemu Miłosierdziu, które jest ponad wszystkie dzieła Twoje. Oddaję się Tobie całkowicie i bez zastrzeżeń, ażebym w ten sposób mógł żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragnę szerzyć Twoje Miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł Miłosierdzia tak pod względem duszy jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. Strzeż mnie o Jezu, jako własności Twojej i chwały Twojej. Jakkolwiek czasami drżę ze strachu uświadamiając sobie słabość moją, to jednocześnie mam bezgraniczną ufność w Twoje Miłosierdzie. Oby wszyscy ludzie poznali niezgłębioną głębię Twego Miłosierdzia, zaufali Mu i wysławiali Je na wieki. Amen.

MODLITWA O UPROSZENIE BEZGRANICZNEJ UFNOŚCI
O Najsłodszy Jezu, o Ojcze nieskończenie miłosierny, zwłaszcza dla maluczkich, słabych i nędznych, których ze szczególną Miłością na rękach Twoich nosisz, oto do Ciebie przychodzę i błagam, przez miłość i zasługi Najświętszego Serca Twego, o doskonałą ufność w Twoją dobroć niewyczerpaną, dzięki której spodziewać się mogę spoczywać w objęciach Twych Ojcowskich w czasie i w wieczności. Amen.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 23 paź 2012, o 14:38 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
ciąg dalszy -
viewtopic.php?f=61&t=46952

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 23 paź 2012, o 14:40 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
UKRYTE MĘKI PANA JEZUSA W CIEMNICY

Jak sionce rozjaśnię domy w których czcić Mnie będą w tym tajemniczym obrazie: Ogrzeję najzimniejsze mieszkania i każdą duszę zaleję radością. Jakże wiele światła promieniuje z MOICH związanych oczu.

Kiedy w nocy w Wielki Czwartek pojmano Pana Jezusa w Ogrodzie Oliwnym, wtrącono Go do lochu pod trybunałem Kajfasza

15 TORTUR PANA JEZUSA W CIEMNICY

Żydzi uważali Mnie za największego złoczyńcę i znęcali się nade Mną w następujący sposób:
1- zdarli ze Mnie suknię i kłuli żelaznymi szpikulcami
2- nogi związali Mi sznurem i ciągnęli Mnie po kamiennych schodach do lochu. Wrzucili Mnie do cuchnącej ciemnicy pełnej nieczystości.
3- związanego sznurami ciągnęli Mnie po ziemi rzucając od ściany do ściany
4- zawiesili Mnie na belce, na luźnym węźle, który się rozwiązał i spadłem na ziemię. Tą torturą rozbity płakałem krwawymi łzami,
5- przywiązali Mnie do słupa i ranili Moje Ciało na różne sposoby. Rzucali Mnie na kamienie i przypalali rozżarzonymi węglami i pochodniami.
6- przebijali Mnie szydłami, szpikulcami i włóczniami. Rozrywali Mi skórę, Ciało, żyły,
7- przywiązanemu do słupa podsuwali pod bose stopy kawałki rozżarzonego żelaza,
8- na Głowę wgnietli Mi żelazną obręcz i oczy zawiązali Mi brudną szmatą,
9- posadzili Mnie na siedzenie pokryte najeżonymi gwoździami, które wyryły w Moim Ciele głębokie dziury
10- na Moje Ciało wylali rozpalony ołów i żywicę, potem gnietli Mnie na stołku pełnym gwoździ, które coraz mocniej wbijały się w Moje Ciało,
11- na Moje poniżenie i udrękę, na miejsce wyrywanej brody powtykali druty,
12- rzucili Mnie na belkę i przywiązali do niej tak ciasno, że nie mogłem oddychać
13- gdy tak leżałem na ziemi, deptali po Mnie, a jeden z nich stawiając nogę na Mojej piersi, przebił Mi cierniem
14- do ust wlali Mi najohydniejsze wydzieliny i obsypali najohydniejszymi zniewagami,
15-zawiązawszy Mi na plecach ręce, rózgami wypędzili Mnie z więzienia.

Modlitwa
Panie mój i Boże, pragnę stale czcić Twoje nieznane piętnaście tortur i Twoją Przenajświętszą i Przenajdroższą Krew tam przelaną. Ile ziarn piasku na ziemi, ziarn zboża na polach, ździebeł traw na łąkach, owoców w sadach, liści na drzewach, kwiatów na łąkach, gwiazd na niebie, Aniołów w Niebiosach i stworzeń na ziemi, tyle-kroć tysięcy razy bądź uwielbiony, pochwalony i uczczony mój Panie Jezu, Miłości najgodniejszy. Niech tyle tysięcy razy Najświętsza Maryja Panna, chwalebne chóry Aniołów i wszyscy Święci czczą Ciebie, Twoje Serce Przenajświętsze, Twoją Krew Przenajdroższą i Twoją Boską Ofiarę za ludzkość i Twój Przenajświętszy Sakrament. Chwałę, cześć i uwielbienie niech Ci oddadzą wszyscy ludzie teraz i na wieki.
Tyleż razy o mój Jezu, pragnę Ci dziękować, składać cześć, uwielbienie i wynagrodzenie za wszystkie doznane przez Ciebie zniewagi i należeć chcę do Ciebie ciałem i duszą. Tyleż razy żałuję za me grzechy, przepraszam Ciebie o mój Jezu, Panie i Boże mój i proszę o przebaczenie i miłosierdzie nad nami. Twoje nieskończone zasługi ofiaruję Ojcu Przedwiecznemu na wynagrodzenie za moje grzechy i za kary zasłużone przez mnie. Mocno postanawiam zmienić moje życie i proszę o to Panie aby ostatnia godzina mojego życia, moich najbliższych, którym winien jestem modlitwy oraz wszystkich grzeszników całego świata była pełna szczęśliwego pokoju. Proszę także o uwolnienie dusz czyśćcowych, tych mi najbliższych jak i wszystkich w czyśćcu cierpiących.
To miłosne uwielbienie i wynagrodzenie ponawiać pragnę każdej godziny dnia i nocy, aż do ostatniej chwili mego życia. Proszę Cię, mój Najukochańszy Jezu, byś to moje pragnienie w Niebie zatwierdził i nie pozwól aby ani ludzie, ani szatan mi w tym nie przeszkodzili. Amen.
?Córko Moja, pragną abyś te Moje piętnaście ukrytych tortur dała wszystkim poznać, aby każdą z nich uczczono. Każdy, kto codziennie jedną z tych nieznanych tortur z miłością ofiaruje i gorliwie odmówi powyższą modlitwą otrzyma nagrodą w dzień Sądu."

KORONKA NA UCZCZENIE 15 TORTUR PANA JEZUSA W CIEMNICY
Na początku Różańca:
Ojcze Niebieski, ofiaruję Ci ukryte Męki, jakie Pan Jezus wycierpiał w nocy przed Swoją śmiercią na wynagrodzenie za grzechy moje i za grzeszników całego świata.
Na dużych paciorkach:
Najsłodszy Jezu, racz przyjąć skromną ofiarę mojej miłości, przez którą pragnę Cię pocieszyć.
Na małych paciorkach:
O mój Jezu, kocham Cię i uwielbiam za Twoje Tortury
i Krew przelaną w Ciemnicy.
O JEZU ZAKUTY W KAJDANY, PRZEZ
TWOJĄ BOSKĄ ŁAGODNOŚĆ UCHROŃ ŚWIAT PRZED ZAGŁADĄ!




**************************************

źródło: http://www.malirycerze.koszalin.opoka.o ... OR%C4%84CO

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!